Světový den švihlé chůze: Recesisté obkroužili brněnský "penis"

Autor: Ondřej Požár - 
7. 1. 2013
23:01

VIDEO: Jdete po ulici a najednou proti vám mašíruje mladík v obleku a cylindru, který vykopává nohy hodně vysoko. Nebo se otočí kolem své osy či jde pozpátku. A pak celá banda podobně švihlých chodců několikrát obkrouží brněnský orloj, kterému Brňáci neřeknou jinak než žulový penis.

Tak přesně takhle vypadala první lednové pondělí odpoledne oslava Mezinárodního dne švihlé chůze (International Silly Walk Day).

Tu se svými přáteli pořádal Adam Jandora. Ten k obleku a cylindru přidal ještě velký kufr s nápisem, který událost připomíná.

Skupina asi třiceti recesistů si dala dostaveníčko v Denisových sadech pod Petrovem, odkud vyrazila švihlou chůzí do centra jihomoravské metropole.

Video Recesisté obkroužili švihlou chůzí brněnský penis - Ondřej Požár

Připomenuli si tak chůzi, kterou vynalezli a poprvé předvedli britští herci z legendárních Monty Python.

Při kráčení dělají příznivci tohoto stylu směšné pohyby – třeba se opřou o deštník a udělají dřep. Není tedy divu, že ostatní Brňané se při pohledu na bandu roztodivně jdoucích chodců smáli.

Video Adam Jandora o pochodu švihlou chůzí - Ondřej Požár

„Na nápad pořádat tenhle pochod jsme přišli poté, co jsme zjistili, že existuje Mezinárodní den švihlé chůze. Tak jsme si řekli, že pořádně oslavíme pochodem přes Brno.

Letos už děláme druhý ročník a chceme, aby z toho byla tradice. Pochod jde z Denisových sadů přes Starobrněnskou ulici, Zelný trh a náměstí Svobody na Českou ulici, kde je jeho závěr,“ uvedl pro Blesk.cz Adam Jandora.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

11karel11 ( 24. března 2017 15:54 )

Takto se plýtvá s penězi, takovou příšeru si má ten, kdo to nechal sestrojit odvést k sobě na pozemek. Za ty peníze mohla být opravena nemocnice. Velkopání kolik za to dostali provizí?

manolla1 ( 8. ledna 2013 11:39 )

Brněnská škaredá hrůza by měla být z nám. Svobody odstraněna a ušetřené peníze za údržbu,aj. by měly být použitý na potřebné -užitečnější věci. Např. do zdravotnictví,atd. To co nám vyrostlo na nám. Svobody, musel vymyslet člověk s chorým mozkem (sorry... ), a ještě chorejší mozci to schválili, dopustili, aby vůbec něco tak příšerného na mám. Svobody v Brně "vykvetlo"!

ajlili ( 8. ledna 2013 07:18 )

A komu tim prospejete? Co?

sofia1 ( 8. ledna 2013 00:07 )

Ktery chudacek prisel na to, ze by to mohl byt penis. Asi je tak utaply, ze se vzrusuje jen tim slovem. Vzdyt to vypada jako naboj a nebo hlava rakety.

Zobrazit celou diskusi
Další videa