Nešťastný start nového roku: Mladík spadl na skleničku a vykrvácel

1. 1. 2013
10:55

Vstup do nového roku nezačal nijak šťastně. Oslavy se staly osudnými třem mužům. Opilý mladík spadl na skleničku a vykrvácel, v Praze našli mrtvého muže u Vltavy, třetího muže zabilo rychle jedoucí auto na Náchodsku. V ostatních případech se jednalo o vážná zranění, plné ruce práce měli i policisté, kteří zasahovali u hlavně rvaček opilců.

Na jihu Moravy si silvestrovská noc vyžádala jeden lidský život. Na Blanensku se mladý muž se při oslavě příchodu nového roku opil a spadl na skleničku. Po této nehodě však vykrvácel a zemřel.

"Ošetřili jsme několik lidí, kteří se poranili sklem. Bohužel v jednom případě se i přes snahu zasahujícího týmu nepodařilo dotyčného muže zachránit. Ostatní poranění byla lehčí," uvedl mluvčí jihomoravské záchranky Radek Turin.

V Jetřichově na Náchodsku srazilo rychle jedoucí auto mladíka, který kolem půlnoci s kamarády odpaloval před restaurací rachejtle. Řidič ujel, mladík při převozu do nemocnice zemřel. V Praze policie vyšetřuje smrt třiapadesátiletého muže, který byl ráno nalezen na náplavce u Vltavy.

Popáleniny rachejtlemi

Většina zranění, která ošetřovali záchranáři, byla způsobena rachejtlemi. Muž z Frýdku-Místku přišel o články prstů, když mu v ruce vybuchla rachejtle, podomácku vyrobená petarda vážně zranila v obličeji dvanáctiletého chlapce z Novojičínska. Doma vyrobená pyrotechnika vážně popálila také dva muže v Teplicích. V Krkonoších se dva lidé zranili při sáňkování, jeden z nich velmi vážně.

Střelba na diskotéce

Policie zasahovala zejména u výtržností, potyček a domácího násilí. V Javorníku na Jesenicku žena pobodala nožem svého padesátiletého manžela. Muž není v ohrožení života, uvedli policisté. V ranních hodinách policisté přijali oznámení od lékaře z Mariánských Lázní o muži, který byl do nemocnice přivezen se střelným zraněním z jedné z místních diskoték, člena ochranky zřejmě postřelil jeden z hostů.

Plné záchytky a opilé děti

Řada protialkoholních záchytných stanic měla plno, například záchytka v Pardubicích přijala za noc 12 opilých lidí z celých východních Čech, pražská záchytná stanice byla obsazena už dvě hodiny před půlnocí. Pod vlivem alkoholu byla také řada dětí. Už odpoledne se opily dvě čtrnáctileté dívky v Třebíči, jedna skončila v nemocnici.

Řada menších požárů

Hasiči zasahovali převážně u menších požárů zábavní pyrotechniky. Hasili však také hořící chatu v Libereckém kraji či hořící strop restaurace hotelu v Hradci Králové. Zaznamenali i několik planých poplachů, například na Šumpersku si lidé spletli světlo z hořící zábavní pyrotechniky s požárem uskladněného sena.

Tři stovky policistů v Praze

V Praze se oslavy příchodu nového roku obešly bez výrazných problémů. Na situaci dohlížely v centru metropole tři stovky policistů a záchranná služba. Řešily se pouze drobné rvačky, vandalismus a rodinné hádky, řekla dnes ČTK mluvčí policie Eva Kropáčová.

Úklid je u konce

Centrum hlavního města, kde se odehrály hlavní oslavy příchodu nového roku, bylo už před polednem uklizeno. Pracovníci úklidových firem odvezli přes 50 tun odpadků.

Úklid začal kolem páté hodiny ranní, v terénu bylo osm desítek lidí s košťaty a lopatami a asi 30 strojů. "Zdá se, že bylo více nepořádku než v předchozích letech. Dočišťování ulic skončí v pět hodin odpoledne," uvedl mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Tomáš Mrázek. Úklid hlavního města vyjde na 700.000 korun.

vlamore ( 2. ledna 2013 23:23 )

jity..Vy jste v tý restauraci byla???Byl tam i Blesk???Kdyby redaktoři Blesku *seděli* za nepravdivé informace,tak už v redakci není 10 let ani čapa.

vlamore ( 2. ledna 2013 23:14 )

Ano,strašná.

vlamore ( 2. ledna 2013 23:12 )

Guentine...stačí trochu vody ,nebo piva na dlažbě..co třeba rozlila servírka...kdokoliv,kluk mohl uklouznout,mohl do něj zezadu někdo nechtěně žduchnout,cokoliv.Souhlasím s Váma.Byla to strašná smůla nedovedu si vůbec přectavit tu hrůzu rodičů,prarodičů...Jako rodič bych osobně tomu redaktoru tu hubu za to nařčení rozbila.

mortis69 ( 2. ledna 2013 06:09 )

Že by Nezvratný osud 6? Proč litovat někoho,kdo si vlastní nezodpovědností přivodí problém.Nejsmutnější je to,že jsou případy,kdy takovej blbec vezme s sebou i ostatní

quentine ( 2. ledna 2013 02:32 )

lidi je mi z vas fakt na blití... to že blesk zkresluje informace jako vždy, je snad jasný, a pokud 4 pivem za celej večer říká opilý tak budiž...je hezký, že zrovna blesk stav onoho mladika pred smrti zna, když policie doposud ne!! rozhodne se neztriskal, a mel tu smrt proste asi jen v osudu...ano upadnout muze kazdej, ale jak jste jitko prisla na to ze byl jak dobytek a zpitej do němoty me fakt fascinuje!! ale proč nebýt ovce blesku, pochopitelne...pisme komentare, kere se ocekavaji.... priste az tady budete chtět nazývat mrtví HOVADAMA!!! nebo ještě rozumovat o tom, že abstinenta tohle potkat nemůže!!! (hahahahahhaha) tak si uvědomte, že v tomhle nehrál chlast zadnou dulezitou roli a s klidem to muze potkat i vas!! takze stastnej novej rok vsem!!!!! lidska demence opravdu nemá mezí.... ale pojdme honem vychvalovat dobytek omg, ubohost ceskeho naroda se opet projevila

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa