Čecha zasypala lavina: Půl hodiny byl pod sněhem, jeho stav je kritický!

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
31. 12. 2012
12:48

Zdravotní stav českého alpinisty, kterého v neděli v rakouském Tyrolsku zasypala lavina, je nanejvýš kritický. Turista strávil zhruba 30 minut pod více než metrem sněhu a vyproštěn byl v bezvědomí.

Skupinu dvou žen a dvou mužů z Česka zavalila lavina v neděli odpoledne u tyrolské obce Sellrain, sněhová masa se uvolnila z hory Längentaler Weißer Kogel. V té době svah sjížděla dvojice Němců. Lavina zasypala čtyři lidi.

Čech a Němec, kteří včas unikli, ihned začali s hledáním svých kolegů, tři z nich se jim vzápětí podařilo vyprostit. Přivolání záchranářů zkomplikoval fakt, že v místě podle všeho nebyl telefonní signál.

Trojici Čechů, kteří z neštěstí vyvázli bez zranění, přepravil do údolí policejní vrtulník, Němci, rovněž nezraněni, sjeli na lyžích.

Pád laviny byl u obce Sellrain nahlášen i v sobotu. Ten den pod sněhem zůstali dva lidé, jeden z nich v neděli těžkým zraněním podlehl, stav druhého z nich je vážný. V souvislosti se sobotním uvolněním laviny hledá policie turistu, který místem neštěstí procházel, ale odmítl pomoci s hledáním zavalených. Horská služba jeho chování odsoudila jako morálně nepřijatelné.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

jsem.tu.taky ( 31. prosince 2012 17:41 )

Jestlipak odvádíš z toho přivýdělku daně Kraďouskovi-Kalouskovi, aby si na tebe neposvítil a nezaplatila si potom více než sis vydělala. Jinak Bleskáči, proč to nemažete, když to nemá souvislost vůbec s článkem. Není to náhodou porušování pravidel?

23prema ( 31. prosince 2012 16:17 )

Nemůžu jinak než jen souhlasit s decathlon

plathss ( 31. prosince 2012 15:08 )

"Čech"

plathss ( 31. prosince 2012 15:08 )

"Čech"

frantacizek ( 31. prosince 2012 14:43 )

nebyl to Pavel Bémů? Začali bychom slavit dříve letos

Zobrazit celou diskusi
Další videa