Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Masakr v Americe: Učitelka uchránila 15 žáčků, schovala je na záchod

Autor: INT, mok - 
18. prosince 2012
22:10

Neuvěřitelné peklo prožili žáci prvního stupně na základní škole Sandy Hook ve městě Newtown. Brzy ráno tam totiž vtrhl zabiják Adam Lanza a nemilosrdně začal střílet po dětech a dospělých. Pohotová učitelka Kaitlin Roig (29) své žáky uchránila.

Když se v půl desáté ráno začala klepat okna ve třídě, Kaitlin Roig svých patnáct žáčků odvedla na záchod, kde se je snažila ukrýt. Vyděšené děti pak uklidňovala, aby je neprozradil pláč. "Říkala jsem, že venku jsou teď špatní lidé, že musíme počkat," svěřila se učitelka serveru dailymail.uk."Říkali, že chtějí Vánoce, že nechtějí zemřít," dodala. 

Když pak přišla pomoc, Kaitlin byla nedůvěřivá. Bála se, že za dveřmi je stále střelec, proto požadovala po policistech odznaky. "Dali mi je pod dveřmi," svěřila se učitelka. Patnáct dětí tak vyvázlo bez zranění.

Páteční masakr v Sandy Hook šokoval celý svět. Adam Lanza tam totiž nemilostrdně postřílel dvacet dětí a dalších sedm dospělých, včetně své matky. Co ho vedlo k tak hroznému činu je ale stále předmětem vyšetřování, zatím se spekuluje, že Lanza trpěl Aspergerovým syndromem.

 

 

venxa ( 19. prosince 2012 14:57 )

Dobrotko tvuj prispevek je naprota blbost.

dobrotka ( 19. prosince 2012 06:01 )

Docela dobra uvaha: zkopirovano z clanku na Novinkach: Zlepšete zdravotní péči, vzkazují Američanům "Pravděpodobně ten hlavní rozdíl mezi USA a dalšími zeměmi s po zuby ozbrojenými občany je v tom, že v Americe neexistuje všeobecné zdravotní pojištění. A neexistuje také sociální kontrola, která je s ním spojená. Ve Washingtonu, New Yorku a Los Angeles se tak psychotici šourají po ulicích jako bezdomovci, zatímco v Curychu, Ženevě a Tel Avivu se o ně starají v nemocnicích," píše Die Welt. cely clanek: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/288117-proc-sileni-strelci-radi-vzdy-v-usa-a-ne-v-laxnim-ces ku-pta-se-die-welt.html Paklize jim v USA psychicky naruseni jedinci volne pobihaji po ulicich, neregistrovani, neleceni, bez kontoly, tak se neni cemu divit, ze prave v USA jsou tyhle problemy!

cerptak ( 19. prosince 2012 01:09 )

Kdy už si Američané udělají doma pořádek,aby jim takový hovada nezabíjela děti? Radši posílají vojáky do světa ,a doma jim umírají děti! Koukejte se vzpamatovat!

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud