Bárta na koberečku u Nagyové: Kvůli vládní kulajdě za 4 Kč!

Autor: poe, ot - 
7. prosince 2012
05:00

Veřejnost nechal nakouknout do neskutečně levné jídelny na Úřadu vlády. Teď zřejmě musí svůj čin Vít Bárta (39) obhajovat. Ve středu byl třeba u šéfky kanceláře premiéra Jany Nagyové (48). Blesk Bártu přistihl, když

Blesk Bártu přistihl, když ve středu ráno přijel k Hrzánskému paláci, který k reprezentačním účelům využívá předseda vlády. Co tam neformální guru Věcí veřejných a muž nepravomocně odsouzený v úplatkářské aféře dělal? „Byl jsem si popovídat o cenách na jídelním lístku Úřadu vlády s paní ředitelkou Nagyovou,“ přiznal Blesku Bárta. Neupřesnil však, zda za odtajnění kulajdy za 4 Kč či řízečků se salátem za 16 Kč dostal pochvalu, či kartáč.

Armáda spásy

Bárta totiž zveřejnil jídelní lístky z vývařovny vládních úředníků z roku 2011, kde místo skutečných cen figurovaly jen doplatky zaměstnanců. Papá se tu ale levně: Úřad vlády totiž na každé jídlo přispívá ze státního rozpočtu částkou 38 korun. Z fondu kulturních a společenských potřeb se přidává 12,60 Kč. Letos to prý podražilo o třetinu a na jídelním lístku už figurují místo doplatků reálné ceny. Oběd tu teď pro zaměstnance vyjde na 46 korun, tedy stejně jako v Armádě spásy…

Dáreček za vajíčka?

Atmosféra v »Hrzánu« se ale asi nakonec nesla i v příjemnějším duchu. Bárta si totiž od šéfky kanceláře premiéra odnesl dárek k narozeninám, které ten den Foto Blesk – Ladislav Křivan slavil. Není divu, podle informací Blesku měl Bárta s Nagyovou mimořádně dobré vztahy přinejmenším v době, kdy jeho Věci veřejné byly významnou vládní stranou.

Svědci vzpomínají například na to, jak jí ve svém luxusním bytě na Malé Straně vlastnoručně připravoval při ranní schůzce k snídani míchaná vajíčka. „Měl dokonce poznamenáno, že je má ráda na slanině,“ uvedl zdroj Blesku.

tochadda ( 7. prosince 2012 13:32 )

tebe lze taky chytit na kdejakýho buřta, mysli hlavou!

marie60 ( 7. prosince 2012 13:21 )

marie60 ( 7. prosince 2012 13:20 )

No, tak ti dva mě taky nejvíc štvali !Jak jsem Pospíšila litovala, že ho Nečas vykopl, tak teprve ted´ jsem poznala, že je to taky pěkný sviň a o Bělehrádkovi ani nemluvě. Je to hnusný dacan.

ad-ga ( 7. prosince 2012 12:40 )

Bárta šel k té pravé. a co nagyová ty tvoje odměny? Za copak to asi bylo?? za práci určitě neee.

wilddog ( 7. prosince 2012 11:45 )

kliiid, řekl bych, že fešák hubert je jen zoufalec provokatér, když se někdo začne ohánět lůzou, obvykle to nemá v hlavě v pořádku..

Zobrazit celou diskusi