Odporné! Postižení nemají právo žít, zněl název stránky na Facebooku

Takto vypadala ohavná facebooková stránka před tím, než Facebook zrušil.  (Autor: Facebook.com)
Autor: psch - 
30. listopadu 2012
17:56

„Každý tělesně nebo duševně postižený člověk je přítěž pro společnost a měl by být utracen! Bojujme společně!“ Takhle znělo jedno z odporných hesel na facebookové stránce, kterou mohl založit nejspíš jen duševně chorý člověk!

Hloupý vtip, nebo to opravdu někdo myslel vážně? Na Facebooku vznikla stránka, kde její autoři vyzývali k nenávisti a boji proti postiženým lidem. Nutno podotknout, že každý příspěvek byl opravdu nemístný, ne-li přímo zcela zvrácený!

„Pěkný večer vespolek. Cestou domů jsem potkal postiženého muže, který v invalidním vozíku smutně stál nad schody a přemýšlel jak se dostat dolů. Nejsem přece žádné monstrum, tak jsem ho oslovil a nabídl mu pomoc. On s radostí přijal. Tak jsem ho z těch schodů skopnul. To ho naučí, zmetka,“ napsal jakýsi Aleš. A nebyl jediný, kdo takhle zvrácené příspěvky na zeď stránky psal.

Komentáře pod příspěvky byly různorodé. Někteří lidé souhlasili, jiní autory zcela odsoudili. Důkazem, že ve společnosti převažují slušní a vyrovnaní lidé je, že byla stránka během několika málo hodin zrušena. K tomu stačí, když ji jako nevhodnou nahlásí několik uživatelů. A to se naštěstí velice záhy stalo.

Facebook jako zbraň hromadného ničení

Není to první, ale bohužel asi ani ne poslední případ, kdy se na sociální síti objevila nenávistná skupina. Při vytváření takových komunit není třeba žádného schvalování, takže si tam každý může založit co chce. Už v minulosti, například v době, kdy spadlo letadlo, kde zemřeli mimo jiné i tři čeští hokejisté Rachůnek, Vašíček a Marek, na Facebooku vznikaly skupiny, které hlásaly, že takových neštěstí je málo.

Další videa
Články odjinud