Cora pečuje o malé medvídky z Brna, mají se čile k světu!

Autor: op - 
27. 11. 2012
07:07

VIDEO | Hurá! O víkendu narození lední medvídci ze zoo v Brně se zatím mají čile k světu. Bumbají od mámy Cory v porodním boxu tolik potřebné živiny v mléku a poté odpočívají a nabírají síly.

Dvě mláďata se narodila v sobotu přesně pět let a den poté, co samice Cora přivedla 23.listopadu 2007 na svět dvojčata Billa a Toma. Z těch se na jaře následujícího roku staly zvířecí celebrity, které výrazně zvýšily návštěvnost zahrady na Mniší hoře.

„Projevy medvíďat jsou pořád stejné. Cora je vždycky nakrmí, pak je chvíli ticho, protože mláďata spí. Teď se v prvním důležitém týdnu života musí naučit pořádně pít od mámy, která se hormonálně chystá na roli mámy,“ přibližuje dění v porodním boxu mluvčí zoo Monika Brindzáková.

Chovatelé podle ní sledují medvídky přes kamery a zvukový přenos. „Cora se od prvních minut chová jako vzorná matka a byl slyšet už i typický zvuk kojení,“ upřesnil chovatel Miroslav Waltr.

Až měsíc po porodu je velká pravděpodobnost, že medvídci přežijí. Dění v porodním boxu lze sledovat na www.zoobrno.cz.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

vochomurka ( 27. listopadu 2012 10:56 )

Verím, že to zvládne a neskonči to, ako v minulosti a mackovia prežiju

naidka ( 27. listopadu 2012 09:30 )

Úžasné video , jak tak obrovské zvíře se dokáže něžně starat o takové malinké drobečky. Je menší zázrak, že je ve spánku třeba nezalehne, vždyť by je pod sebou ani neucítila.

zasejedna ( 27. listopadu 2012 08:58 )

Corinko jseš moc šikovná

marie60 ( 27. listopadu 2012 07:59 )

ťuťu ňuňu ....haf haf haf

marie60 ( 27. listopadu 2012 07:57 )

 Ti jsou tak malinkatí a pak z nich vyrostou takoví obři. Cora musí být velmi opatrná, aby některého drobečka nezalehla.

Zobrazit celou diskusi
Další videa