Věděli vězni o razii ve Valdicích předem? Podezřelý je i exšéf vězeňské služby

Nejprve nucený odchod šéfa vězeňské služby Jiřího Treglera (55) a pak drsné obvinění, že to byl právě on, kdo dal valdickým vězňům echo o chystané prohlídce. Generální inspekce policejních sborů tak má nyní plné ruce práce.
Inspekce a vězeňská služba našly při zátahu ve věznici ve Valdicích v noci ze středy na čtvrtek mobilní telefony a bodné zbraně. Razie byla preventivní, přičemž se nepotvrdilo původní bezpečnostní riziko, kvůli kterému inspekce do věznice vyrazila. Možná právě proto, že jak potvrzují sami vězni, o razii se všeobecně vědělo. Většina skrýší tak byla podle deníku Právo prázdná.
Z úniku informací je mimo jiné podezříván i bývalý šéf vězeňské služby Jiří Tregler. „Vždy jsem pouze plnil své povinnosti ve funkci generálního ředitele podle nejlepšího vědomí a svědomí a v souladu s právní úpravou,“ řekl Právu.
Důvodem zásahu ve Valdicích, kam míří lidé odsouzení za závažné trestné činy či recidivisté, bylo podle mluvčí vyloučení jistého podezření. "Zákrok byl cílený současně do několika předem vytypovaných prostor zmíněné věznice," řekla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radka Sandorová.
Vůbec se už v tomto bor.delu ničemu nedivím.