Neděle 14. srpna 2022
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 26°C

Ze smrti dívky (†14) při autonehodě na pražském Proseku obvinili policistku!

Policistka byla obviněna z usmrcení z nedbalosti
Policistka byla obviněna z usmrcení z nedbalosti  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: shp - 
14. listopadu 2012
08:40

Teprve čtrnáctiletou dívku zabil odmrštěný vůz při dopravní nehodě na pražském Proseku. Za její smrt může nejspíš policistka. Generální inspekce bezpečnostních sborů ji obvinila z usmrcení z nedbalosti.

Podle policie nedala řidička při odbočování doleva s největší pravděpodobností přednost protijedoucím autům. Policistka je pracovnice Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. „Dívka zůstala zaklíněna pod vozidlem. Policisté, kteří náhodou projížděli kolem, hned vzali hevery a zvedali auto,“ popsala Blesku událost mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Podle ní se jim za pomoci kolemjdoucích vůz povedlo převrátit, dívka však těžkým poraněním podlehla.

Tragédie pro policie

„Je to tragédie pro mě a pro celý útvar, a vlastně i pro policii. V současné době je naše zaměstnankyně v péči psychologa a počkáme, jak se to bude vyvíjet. Zatím je nadále ve služebním poměru s tím, že postupně budeme přijímat další opatření,“ řekl Právu ředitel ÚDV Pavel Bret. Ženě hrozí až dva roky vězení. Alkohol u ženy nebyl po nehodě zjištěn.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa