Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Polský list: Na vraku letadla, které se zřítilo s Kaczyńským (†60), jsou stopy výbušnin

Autor: shp, ČTK - 
30. října 2012
12:16

Že by chtěl na polskou delegaci někdo spáchat atentát? Polští vyšetřovatelé prý našli na vraku polského prezidentského letadla u ruského Smolenska stopy výbušných látek. Bez udání zdroje to dnes napsal deník Rzeczpospolita.

Deník tvrdí, že na troskách stroje, který se předloni v dubnu zřítil poblíž Smolenska, experti objevili známky nitroglycerinu a trinitrotoluenu. Tyto stopy se údajně našly i v okolí místa havárie.

Při havárii zahynulo všech 96 lidí na palubě

Letoun Tu-154 se zřítil při přistávacím manévru na smolenském letišti, kam chtěli piloti dosednout za velmi špatného počasí. Při nehodě zahynulo 96 Poláků z nejvyšších politických, vojenských a diplomatických kruhů včetně tehdejšího prezidenta Lecha Kaczyńského (†60) a jeho manželky.

Hypotéza výbuchu se nezakládá na faktech

Někteří polští experti však jsou vůči zprávě o stopách výbušnin skeptičtí. „Hypotéza výbuchu je nesmyslná, nezakládá se na žádných faktech... Byl bych velmi opatrný,“ řekl zpravodajskému serveru Gazeta.pl tajemník polské Státní letecké rady Tomasz Hypki.

Rzeczpospolita podle něj v minulosti už několikrát přinesla mylné informace o smolenské katastrofě. Polská vojenská prokuratura bude během dneška na zprávu deníku Rzeczpospolita reagovat.

zaviracispendlik ( 30. října 2012 14:52 )

určitě si přihnuli našeho Draka

krtekub ( 30. října 2012 13:36 )

I kdyby tam byla výbušnina, tak jí musel někdo dát do letadla v Polsku, tak ať se chytí za nos a stále neremcají,

dfghjk ( 30. října 2012 13:00 )

Hahaha, polská vojenská prokuratura se na smyšlené cynty nějakých bulvárních škrabalů ani nevysere!

monikahans ( 30. října 2012 12:52 )

Prostě Polsko, no! Polsko a Rusko budou mít a vždy měly důvody se nenávidět, že se stala katastrofa, to nikdo nepopírá, ale hledat si důvody pro prohlubování nenávisti, to zcela koresponduje s jejich povahou. Zajímavé, jsou-li to takoví patrioté, že jsou rozlezlí po celém světě za prací a ze své domoviny vypouštějí největší svinstva. (posypová sůl, jedovaté hračky pro děti atd.)

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud