Na huňáče nikdy nezapomenou: Berlínská zoo odhalila památník Knuta (†4)

Autor: shp - 
25. 10. 2012
05:22

Byl tak sladký a všichni ho milovali. Ve čtyřech letech však dostal z encefalitidy záchvat, spadl do bazénu a utopil se. Teď Knutovi (†4) otevřeli v berlínské zoo památník.

Portrét ledního medvěda v zasněné pozici zdobí od středy berlínskou zoologickou zahradu. Fanoušci předčasně uhynulého medvěda Knuta zaplnili zoo, aby viděli slavnostní odhalení bronzového pomníku svého zvířecího oblíbence.

„Knut“ váží skoro tunu

Autorem plastiky znázorňující populární zvíře na ledové kře je norimberský sochař Josef Tabachnyk. Ukrajinský rodák ztvárnil Knuta jako čtyřměsíční mládě a do očí mu vepsal výraz, který dal soše jméno "Knut snílek". Téměř tunu vážící pomník je dlouhý 1,4 metru a vysoký 1,15 metru. Sochař prohlásil, že chtěl zpodobnit medvěda tak, aby vypadal jako živý, což se mu podle ohlasu návštěvníků povedlo.

Knutománii podlehl každý

Lední medvěd byl hvězdou nejen berlínské zoo už od svého narození. Matka se o něj odmítla starat, a tak péči převzal ošetřovatel Thomas Dörflein. Na rozdíl od druhého potomka medvědice se Knutovi podařilo kritické období přežít a denně lákal do zoo davy návštěvníků. Knutománie posedla celé Německo a na medvěda se přišlo v průběhu jeho čtyři roky trvajícího života podívat přibližně 11 milionů lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

587587 ( 25. října 2012 08:25 )

Byl to úžasný medvídek. A úžasný byl i jeho ošetřovatel.Snad je jim spolu zase dobře.

Zobrazit celou diskusi
Další videa