Afghánec zabil manželku, se kterou má dvě děti: Chodila do práce mimo domov

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: shp, ČTK - 
23. října 2012
12:41

Pracovala pro nevládní organizace a chodila často mimo domov. To Afghánec Abdar Rahím neunesl a svou manželku, matku svých dvou dětí, raději ubodal.

„Manžel ji osmkrát bodl, protože chodila do práce,“ řekl mluvčí provinční policie Núr Chán Nikzád. „Zadrželi jsme vraha Abdara Rahíma, který zabil svou ženu,“ dodal. Pár byl sezdaný šest let a má dvě děti.

Nejde o první případ v provincii

Vražda se odehrála necelý týden poté, co ve stejné provincii tchyně podřezala dvacetiletou snachu, protože se odmítala pustit do prostituce. Abdal Kádir Rahímí, regionální ředitel vládou podporované komise na ochranu lidských práv v západním Afghánistánu, uvedl, že násilí proti ženám se v této oblasti v poslední době dramaticky zvýšilo. „V letošním roce už jsme zaznamenali sto případů násilí proti ženám v západních oblastech Afghánistánu,“ řekl s tím, že mnoho případů zůstává nenahlášeno.

marie60 ( 23. října 2012 14:10 )

Zobrazit celou diskusi