Velitel hasičů na pohřbu muže bez srdce: To já jsem ho přijímal mezi nás

Autor: Tereza Hořínková - 
20. 10. 2012
05:01

Žádný z hasičů, kteří včera dorazili na pohřeb, nechtěl mluvit. Bylo to pro ně strašně těžké na Jakuba Halíka vzpomínat a vyrovnat se s tím, že už ho neuvidí, že už mu nebudou držet palce v jeho boji...

Promluvil až Miloš Němec – velitel směny: „Jakuba jsem přijímal. Je to něco málo přes pět let. My jsme uvítali jeho zkušenosti, které si přinesl z chemičky tady z Kralup. Vybavuje se mi vždycky jako pohodový chlapík. Pozitivní. O to je to smutnější, že mohl udělat ještě spoustu práce, pomoci spoustě lidí.“

Video S mužem bez srdce se přišel rozloučit i profesor Jan Pirk. - Blesk - Tereza Hodáliková

Do pohřební síně ve středočeských Kralupech nad Vltavou dorazily desítky hasičů. Někteří z nich drželi u rakve čestnou stráž, před ní na malém stolku ležela hasičská helma, baterka a sekerka… Jakub Halík byl totiž jedním z nich! „Vybavuje se mi vždycky jako pohodový chlapík. Pozitivní. O to je to smutnější, že mohl udělat ještě spoustu práce, pomoci spoustě lidí,“ popsal Blesku.

Během celého pohřbu se sálem nesl pláč. Plakali jak urostlí hasiči, tak i lidé, kteří statečnému mladému muži drželi palce. Němec.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

mirkaholaskova ( 20. října 2012 17:53 )

Ahoj. Toto me dnes nadzvedlo ze zidle, a ze jsem uz lecos videla :p www.Cervena-Cerna.cz - Zkousim, hraju si s tim a zatim paradicka Znate?

gogo ( 20. října 2012 12:33 )

Smekám... Před jeho odvahou i před prací českých lékařů...

gogo ( 20. října 2012 12:32 )

A to je právě to... "Kdyby"...

kalnormin1 ( 20. října 2012 10:19 )

Jakubovi drželi palce tisíce lidí i těch, kteří se s ním nikdy nesetkali.Takový člověk zaslouží hlubokou úctu a vyslovení upřímné soustrasti pozůstalým. Všichni ti Jakube naposledy salutujem.

dopdel ( 20. října 2012 10:16 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa