Sbohem, taťko! Syn Kubíček a manželka Renata se loučili s mužem bez srdce

Autor: Julie Ravingerová, alekk - 
19. 10. 2012
10:31

Kolegové nastoupení ve slavnostních uniformách, nazdobená hasičská auta, zdrcená rodina i přátelé se loučili se statečným hasičem, bojovníkem Jakubem Halíkem (†38), mužem, který žil půl roku bez srdce. Rozloučit se přišel také prof. Jan Pirk, který Jakuba operoval. "Byl to borec," řekl o něm.

Katafalk zasypaný květinami. Přímo na rakvi věnec od jediného syna Jakuba s věnováním "Milovanému taťkovi." Věnce od manželky, rodičů, kolegů hasičů. Smuteční síň v Kralupech nad Vltavou byla zaplněná do posledního místa.

Desítky lidí se loučily s hrdinou Jakubem Halíkem. Kolegové hasiči přijeli nazdobenými hasičskými auty, před rakev mu pak položili jeho helmu a hasičskou sekyru. U rakve pak s rozvinutým praporem drželi čestnou stráž.

Všichni na něj vzpomínají jako na hrdinu s obrovským srdcem, přestože poslední měsíce přežíval bez tohoto orgánu. Vytoužené transplantace se nedočkal. Zemřel na selháni jater a ledvin.

Video  Pohřeb hasiče Jakuba Halíka, muže s umělým srdcem  - Jan Jedlička, Tereza Hodáliková, hudba: Kevin MacLeod

Kromě příbuzných a přátel se s Jakubem přišel rozloučit také profesor Jan Pirk, který Jakuba operoval a po celou dobu o něj pečoval. Oceňoval jeho statečnost, optimismus a touhu žít.

"Pro medicínu toho udělal hrozně moc. Byl to borec a díky němu se medicína posunula o hodně dál. Víc toho nedokážu říct. Je to pro mě moc těžké," řekl po pohřbu reportérům Blesku profesor Pirk.

Na poslední cestu Jakuba vyprovodily jeho oblíbené písně - Ave Maria od Lucie Bílé, Až mě andělé zavolají k sobě a Tam u nebeských bran. Obřad, který trval necelou hodinu, proběhl bez jakýchkoli proslovů. Jen za doprovodu hudby. Zdrcení příbuzní se s Jakubem rozloučili jen tichou vzpomínkou.

Lékaři se trápí: Proč musel zemřít?

"Všichni jsme mu drželi palce, aby se dožil té transplantace. Sice se nám podařil skvělý zákrok, ale odvrácenou stranou tohoto případu je, že měla následovat transplantace srdce od dárce, a to se bohužel nestalo,“ komentuje úmrtí Jakuba Halíka ředitel IKEM Aleš Herman.

Příčinou smrti nebylo selhání voperovaného přístroje, ale kolaps ledvin a jater. „Proč se tak stalo, nad tím bádáme. Během dvou týdnů budeme moudřejší,“ dodal ředitel.

Léčbu IKEM vyčíslil na deset milionů korun. „Těch 10,2 milionu korun to stálo ve chvíli, kdy jsme dělali v srpnu tiskovou konferenci, takže účet bude nepochybně vyšší. Ale patří k té horní hranici, na které se pohybují naši pacienti,“ dodal ředitel kliniky.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jity ( 21. října 2012 10:03 )

Vždyť to vysvětlovali, že tento muž měl vzácnou krévní skupinu. Proto nemohli sehnat dárce a navíc mu selhaly ledviny a játra. Je to ku vzteku, že umírají ti slušní a hodní lidé. Příroda to má nějak špatné zařízené.

cauxichti ( 19. října 2012 20:35 )

Srdce = faktor CASH

howareyoudoing ( 19. října 2012 20:14 )

A tobe nemeli vubec dovolit se narodit v tom pripade, vzdyt ty stojis danove poplatniky take nepredstavitelne penize ty osle.

hiawatha ( 19. října 2012 19:23 )

Neni srdce,jako srdce. Neni kazdy darce ten vhodny. Jakubisko dostal srdce, protoze pro nej byl VHODNY darce. Pro Jakuba se bohuzel vhodny darce nenasel. Neni to jen o krevni skupine, musi souhlasit mnoho faktoru.

147963 ( 19. října 2012 19:09 )

jikar: hodně smutné

Zobrazit celou diskusi
Další videa