Foto plné bolesti: Vrah zabil rodiče před očima jejich dětí (6, 4)
Zoufalství a bolest ve výrazu šestiletého chlapce a jeho o dva roky mladší sestřičky, které zahytily fotografie z místa brutálního vyvraždění celé rodiny, dokážou prožitou hrůzu dětí popsat i beze slov. Daniel a Izabela jsou jediní, kdo přežil běsnění šíleného střelce.
Šestiletý chlapec se svou čtyřletou sestrou byli svědky zavraždění svých rodičů a příbuzných. Fotografie zachycují okamžiky po poslední tragédii, která postihla Guatemalu, jednu z nejnebezpečnější zemí světa.
Vyvraždění celé rodiny se odehrálo ve vesnici Las Escobas, vzdálené 22 kilometrů jižně od Guatemala City. Šestiletý Carlos Daniel Gonzales a jeho čtyřletá sestra Izabela, se na místo činu vrátili s vyšetřovateli, aby jim důkladně popsali svůj otřesný zážitek.
Důvody, které vedly k brutálnímu zabití sedmi členů rodiny, včetně osmiměsíčního miminka a osmiletého chlapce, byly nejspíše spory o pozemky.
Podle organizace International Crisis Group je Guatemala, jejíž populace dosahuje 14 milionů, je jednou z nejnebezpečnějších zemí světa.
Americké ministerstvo zahraničí uvádí, že více než 96 % trestných činu je v Guatemale nepotrestáno. Země je tedy plná násilnických gangů a tamní státní správa je prostoupená korupcí. Guatemalská vláda uvádí, že v roce 2010 bylo násilnou smrtí zabito téměř 6000 lidí.











..hm, koukám, jak rychle se to dá smést ze stolu, jak rychle by si byl ze vším hotov
Krasne, jak se ty deti drzi kolem ramen a pasu. Kdyby to nebyl tak sileny pribeh, tak napisi, ze je to hezka fotka.