Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Kalendář pro Klause: Homosexualita nezpůsobuje globální oteplování

Autor: ČTK, ljš - 
3. října 2012
17:08

Loňská Klausova kritika festivalu sexuálních menšin Prague Pride na sebe nenechala dlouho čekat. Čeští gayové, lesbičky a jejich podporovatelé přišli s pěkně originální odvetou. Nafotili kalendář se vzkazy a na českém prezidentovi nenechali nit suchou.

Kalendář odpočítávající zbývající dny Klause v úřadu předal v podatelně prezidentské kanceláře ředitel festivalu Mezipatra Aleš Rumpel a skupina dalších organizátorů akce.

V reakci na výzvu "Řekni to Klausovi", kterou festival Mezipatra zveřejnil na sociální síti Facebook, poslala fotografie se vzkazem pro hlavu státu asi stovka lidí. V kalendáři pro Klause se mimo jiné objevily vzkazy: "Pane prezidente. Jsem žena a moje dítě bude mít dvě matky", "Jsem lesba, no a co", "Homosexualita nezpůsobuje globální oteplování" či "Žiju s buznama, řiť mám v cajku".

"Pan prezident a jeho spolupracovníci o nás často mluví. Posílají vzkazy našim rodinám, třeba o tom, že jsme devianti. Rozhodli jsme se tedy i my poslat vzkaz panu prezidentovi, co si zase myslíme my, jednotlivci, o kterých často hovoří a kteří nemají takový prostor v médiích jako on," vysvětlil cíl akce její autor Jiří Markvart.

Klaus loni kritizoval, že pražská radnice převzala záštitu nad festivalem sexuálních menšin Prague Pride. Ve spojení s ním tehdy použil pojem "homosexualismus", proti kterému je podle něj třeba bojovat. Prezident byl i odpůrcem uzákonění registrovaného partnerství, které umožňuje svazky homosexuálních párů.

bome ( 3. října 2012 22:15 )

Ty se sice snazis psat s diakritikou ale mas chybi ti tam spousta hacku a carek, nevim proc poukazujes na toto, to je jen absence argumentu a pise se á propos, to jen tak na okraj

bome ( 3. října 2012 22:04 )

Diakritika je slozita v urcitem pripade, ale to ti nemohu vysvetlovat a vzhledem k tomu, ze je normalni aby zil chlap s zenskou a naopak a vse ostatni je naprosta uchylka. Je normalni aby vychovaval dite zena a muz a ne dva buzeranti a neni normalni aby se dva buzici p.cali do ***e a dve lesby se lizali. Kdyz ma nekdo tudle nemoc tak at si to nekde v ustrani dela ale at s tim neotravuje normalni lidi ty posahana diakritiko. Vse ostatni bych postavil mimo zakon, hlavne propagaci techto nemocnych a mnohdy nechutnych lidi, kteri akorat zamoruji planetu nemacema. To je jako kdyz me budes rikat ze je normalni fetovat, radeji nekam zalez ty buzno nechutna nemocna.Spodina jsou nechutni buzici, fetaci a lesby, jenze to nemocnemu nevysvetlim.

pupinka77 ( 3. října 2012 21:44 )

a podle jakého klíče jsi přišel na to, že ty seš normání? ... apropo, nevím co je to mešina ... já zase nemám ráda takové hlupáky a spodinu lidstva, která plácá nesmysly a ještě bez diakritiky ...a pdivej to jsou smajlici jen a jen pro tebe!

bome ( 3. října 2012 20:33 )

Ja mam slunicko cely rok, cepice nevlastnim, neb je nepotrebuji, mam vlasy. Nemam rad lidi co nechaji tudle nemocnou mesinu se neustale nekde exhibovat, zavrel bych je do ustavu,zvirata zvrhle!!

pupinka77 ( 3. října 2012 19:30 )

mám pro tebe jednu radu ... až zítra půjdeš ven, vem si čepici, sluníčko má ještě sílu ...

Zobrazit celou diskusi