Pohlédněte jim do tváře: Tak vypadají údajní vrazi starosty Vytopila po roce vazby

Autor: Ondřej Požár - 
1. října 2012
13:12

Zůstanou ve vazbě! Bývalí manželé Filip O. (38) a Radka O. (46), obvinění z vraždy židenického místostarosty Aleše Vytopila (†36), si na soudní proces počkají za mřížemi. Nechal je tam soudce Tomáš Kurfiřt, který příští týden začne o vině obou obviněných rozhodovat.

Exmanželé budou čelit obžalobě, že loni 9. září vylákali politika do Mariánského údolí v Brně-Líšni, kde ho měla Radka O. popravit ranou z pistole do hlavy.

Tělo naložili do kufru auta, kde zůstalo ukryté do druhého dne, kdy je obviněná žena údajně se svým synem zakopala v lesíku u Moravského Krumlova na Znojemsku.

Hlavu mu uřízli kvůli smrtící kulce!

Ještě před tím však Radka O. podle obvinění uřízla mrtvole hlavu, aby z ní mohla vytáhnout smrtící kulku. Tu pak nosila na klíčích až do svého zatčení loni koncem listopadu.

Video Eskorta odvádí obviněnou Radku O. do vazby - Ondřej Požár

Na kulce však zůstaly stopy DNA oběti a staly se jedním z řady usvědčujících důkazů. Hlava politika beze stopy zmizela!

Exmanželé by mohli uprchnout

„Oba obvinění se vzdali práva stížnosti proti rozhodnutí o vazbě. V té zůstali z toho důvodu, že by mohli uprchnout a vyhýbat se tak trestnímu stíhání,“ upřesnil soudce Tomáš Kurfiřt.

Video Obviněný Filip O. zůstane ve vazbě - Ondřej Požár

Ten bude předsedat trestnímu senátu, který začne příští týden ve středu vraždu místostarosty rozplétat.

Hlavní líčení, při němž budou kromě obžalovaných vyslechnuti svědci, soudní lékaři a znalci z oboru psychologie a psychiatrie, je naplánováno na několik dní až do 19.října, kdy soud proces odročí.

Motivem vraždy byly osobní vztahy

Motivem vraždy byly podle policie složité osobní vztahy. „Pan místostarosta se chtěl stát čtvrtým vrcholem milostného trojúhelníku,“ uvedl loni na podzim kriminalista Antonín Hrdlička.

Policie objevila Vytopilovo tělo loni 24.listopadu den po zatčení obou obviněných. "Tělo poškozeného bylo silně poškozeno!" sdělil tehdy stručně krajský policejní šéf Tomáš Kužel. Po hlavě oběti však kriminalisté dosud marně pátrají.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kakamilek ( 1. října 2012 16:23 )

Ještě že si madam nenechala vyčinit jeho kůži,aby si z ní posléze nechala udělat stínítko na lampičku.

kakamilek ( 1. října 2012 15:21 )

To snad tomu Vytopilovi z politiky hráblo.Ona,no snad s jedním okem zavřeným a druhým pootevřeným,ale s ním?Brrrrrr

marie60 ( 1. října 2012 14:39 )

Já jsem si zas nemohla vzupomenou, jak se ten pořad jmenoval. DRUHÁ ŠANCE. Člověk ji až litoval ale ted´bych po ní plivla.

starypes ( 1. října 2012 14:20 )

No tak ten Vytopil musel mít na toho svého ptáka strašnou zlost, že vlezl na takovou hnusnou čůzu !

marie60 ( 1. října 2012 14:11 )

Vytopil by vůl, když vlezl mzi takovou sebranku. Ta baba_zrůda tenkrát byla v bedně a plakala a stěžovala si, jak měla podělaný život.Měla pak šanci odrazit se od dna a žít lepší život a co udělá?..zavraždí s exmanželem člověka a ještě ho ta zrůda víc zmasakruje. Zatáhne do toho ještě svého jediného syna . Tyhle hyeny je zbytečné živit, slušela by jim oprátka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud