V Německu řádí střevní infekce: Nakazilo se osm tisíc dětí

Ilustrační foto: V Německu je přes osm tísíc dětí nakaženo střavní infekcí
Autor: ČTK, mokk - 
30. 9. 2012
09:40

Německo bojuje s epidemií. Více než osm tisíc dětí postihla v posledních dnech střevní infekce. Podle odborníků se nejspíš jedná o nákazu z jídla ve školních jídelnách.

Počet dětí, které postihla ve východních částech Německa v posledních dnech střevní infekce, stoupl podle německého ministerstva zdravotnictví ze 4500 na 8400. V Berlíně a okolních spolkových zemích byly dnes registrovány nové případy onemocnění, které se projevuje hlavně zvracením a průjmy. Po přesné příčině nemoci se stále pátrá.

Onemocnění nemá dramatický průběh. Většina dětí se během dvou dní zotavuje a není třeba je hospitalizovat. Některá školní a předškolní zařízení musela být ale dočasně zavřena.

Hygienici dosud nezjistili příčinu epidemie. S velkou pravděpodobností půjde ale o nákazu z jídla, protože ve velké části postižených škol provozuje jídelny stejná společnost.

Odborníci mají za to, že infekci mají zřejmě na svědomí noroviry nebo salmonely. Noroviry způsobují záněty žaludku a tenkého střeva, které se rychle šíří. Bakterie rodu salmonela způsobují o něco vážnější salmonelózu.   

V Sasku byl nejméně v 16 případech prokázán norovirus, který se přenáší hlavně prostřednictvím kontaminovaných potravin a vody.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

djaba ( 30. září 2012 20:33 )

Zdravim, letos koluje mezi lidma nova forma privydelku, idealni na podzim, kdyz je vecer hodinka dve casu... TO STIHNU I TŘI KUNČAFTY

decathlonova-matka ( 30. září 2012 15:16 )

v Chrastavě už se prý někdo posrál,ale nemůžu si vzpomenout ,jak se jmenuje

kobyla1 ( 30. září 2012 15:08 )

Kdypak tuhle nemoc vyvezou i k nám?

rendyx111 ( 30. září 2012 12:36 )

Okamžitě vyhlásit obecné ohrožení a prohibici na vycestování dětí z německa do okolních států....

pepazdp ( 30. září 2012 11:49 )

To víš, východní Německo, postkomunistická nedovyvinutá společnost. Sice jsou na tom o "chlup" líp než u nás, zásluhou západního Německa, ale stále to neni ono.

Zobrazit celou diskusi
Další videa