Drahý zlozvyk: Krabička cigaret zdraží za rok o 2 Kč, v roce 2014 pak o 4 Kč!

Autor: ČTK, shp - 
26. 9. 2012
18:04

Kuřákům se jejich zlozvyk opět prodraží. Už příští rok bude krabiček cigaret v průměru o dvě koruny dražší, v roce 2014 to bude dokonce o dvojnásobek, čtyři koruny. Sněmovna dnes schválila zvýšení spotřební daně u cigaret a řezaného tabáku.

Předloha tak teď míří do Senátu. Opozice neuspěla v dolní komoře s návrhy snížit spotřební daně u nafty a benzinu. Sociální demokraté chtěli prosadit snížení daně u nafty o 2,5 koruny na litr a u benzinu o 1,5 koruny na litr. Věci veřejné navrhovaly snížit daň jen u nafty, a to o dvě koruny na litr. Poslanci nic z toho neschválili.

Stát si tak přijde na 1,7 miliardy

Ministerstvo financí předpokládá, že příští rok přinese vyšší daň z tabákových výrobků státnímu rozpočtu o 1,4 miliardy korun a o rok později o dalších 1,7 miliardy korun více ve srovnání s letoškem. Inflaci by mělo zdražení v obou letech zvýšit o 0,14 procentního bodu. Zvýšení daně z cigaret a tabáku vyžaduje evropská směrnice. Aby cena nerostla skokově, zvolilo ministerstvo postupné zvýšení daně ve dvou krocích; od příštího roku a od roku 2014.

Průměrná cena krabičky za rok 2011 vypočtená podle metodiky EU

Levnější cigarety čeká větší zdanění?

Aby cena nerostla skokově, zvolilo ministerstvo postupné zvýšení daně ve dvou krocích; od příštího roku a od roku 2014. Podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) předloha zvyšuje nad požadavky směrnice daň u řezaného tabáku. Někteří opoziční poslanci novele vyčítali, že podle ní více zdaňuje levnější cigarety než dražší.

Galerie zdražení: Podívejte se, kolik budou stát vaše oblíbené cigarety!!!

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

midza69 ( 27. září 2012 08:18 )

tak si lidi budou kupovat pašovany cigára tak jak se to dělá do dnes

kobyla1 ( 27. září 2012 04:40 )

Pokud si diskuzi představuješ tak že jen ty máš právo říct svůj názor, tak v tom máš trochu binec. Jestli jsi si všimla, mluvil jsem o celém národu, ale jak vidím, vztahovačnost je ti vlastní.

pgga ( 27. září 2012 02:01 )

Bohuzel.....

pgga ( 27. září 2012 01:53 )

Jenom absolutni blb utraci za cigarety

anka ( 26. září 2012 22:34 )

diskuze je od slova diskutovat - ne urazet, nadavat ci hazet spinu na nekoho - a jak je videt, ve skole vas to nenaucili, doma taky ne... ale treba se to jednou naucite...- treba vam nekdy dojde, ze se slusnosti, porozumnenim a ochotou - se pohnete vice dopredu..;-)

Zobrazit celou diskusi
Další videa