Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Saša (3) vyrůstala tři roky vedle mrtvé sestry (†5)! Bude mít doživotní trauma...

Autor: Nový Čas, shp - 
20. září 2012
10:18

Dětství jako z hororového filmu zažila malá Saša (3). Tři roky vyrůstala vedle mrtvolky své sestřičky Lucinky (†5), kterou utýral vlastní otčím. Podle psychologa se s tím nikdy nevyrovná a ponese si doživotní následky.

Dle psychologa Karola Kleinmanna může děsivé dětství děvčátka, které žilo v nelidských podmínkách, jež je nyní v péči lékařů, velmi negativní následky. Podle odborníků musela být rodina žijící na Koceľovej ulici, kde v bytě nalezli mrtvou Lucinky (†5), prostoduchá a trpěla emoční poruchou.

Pobyt s mrtvolkou může mít fatální následky

Jinak by nebylo možné, aby v dvoupokojovém bytě vychovávali další dítě a navíc čekali syna, který se má narodit za několik týdnů. Právě na Sašu, která vyrůstala v bytě s mrtvolkou malé sestřičky, to mohlo být fatální následky.

„U dítěte je do tří let důležitá starostlivost a láska, které se jí nedostávalo. V tomto období je důležité, aby děti pociťovaly bezpečnost a jistotu. Saša vnímala jen nepořádek, špínu a zápach. Rodiče jí nedokázali projevit lásku a náklonnost,“ zdůraznil Karol Kleinmann z Ústavu psychologie Slovenské zdravotnické univerzity v Bratislavě.

Nepořádek, špína a zápach

Nejhorší je, že malé děvčátko se učilo mluvit, chodit a mělo první kontakt se světem na místě, kde tři roky ležela jeho mrtvá sestřička. Navíc vyrůstalo ve strašných podmínkách ve zdemolovaném bytě, který byl plný nepořádku a zápachu. A to bez jakýchkoliv hygienických a sociálních návyků.

 

I Saša může jednou týrat své děti

„Dítě se uzavřelo do sebe a považovalo celý svět za zlý, což může dospět až k celoživotnímu traumatu. Zřejmě z něho vyroste bázlivé děvče, které se bude bát mužů a trpět může i různými fobiemi. Když si založí rodinu, je zde velký předpoklad, že toto chování bude aplikovat na své okolí. I ona bude týrat děti a bude z ní chladná a bezcitná matka,“ Dodal Kleinmann.

Skončí v dětském domově?

Saša skončila na pozorování v nemocnici, podle lékařů je v dobrém zdravotním stavu. V Současnosti je podaná žádost o předběžné opatření, aby byla umístěna do dětského domova nebo krizového centra.

12356 ( 21. září 2012 16:17 )

Kdyz ctu clanky o tom jak hluboce dokaze clovek nekdy klesnout ve svem jednani, tak si rikam: Tak hloubeji uz clovek snad ani nemuze. Pri precteni tototo clanku zjistuje, ze muze.... A vsechny socialni pracovniky, kteri vedeli o teto rodine, kteri nemeli ani zajem si zjistit, kde je holcicka, kdyz nenastoupila do skoly a nebo se eklovali vstoupit do bytu,zrejme si jim to eklovalo, ale za tam ziji male deti o ktere by se meli postarat, postavit pred soud a dozivotni zakaz pracovat v kancelari,kde byli lini zvednout tluste zadky, ale poslat do vyroby a nebo do zemedelstvi kydat hnuj.

zelena.karkulka ( 20. září 2012 21:47 )

To jsou kecy a spekulace,ona přece nevyrůstala vedle mrtvoly,nevěděla o ní! Tam je spíš problém s totálně nízkým iq,inženýrka z ní nebude

balin ( 20. září 2012 17:29 )

lekára ťažko viniť, ak sa mu rodičia neprihlásili, nemal sa ako o dieťati dozvedieť ale čo ma VSKUTKU dožralo, je to, že dotyčný môže dostať 12-16 rokov a pritom zlodeji prichytení pri pokuse o lúpež (aj keď milión euro) majú dostať 25 až doživotie, čiže lepšie je uškodiť dieťaťu, ako banke

vrtajzub ( 20. září 2012 13:24 )

boball ( 20. září 2012 13:00 )

Nemusí přijít lékařka domů.My se zastavili u naší paní doktorky rovnou z porodnice.Zeptala se,jestli má přijít k nám,nebo malého prohlédne hned.Jelikož si mladej zrovna zaneřádil plínku a jiná nebyla,jelo se domů a paní doktorka přijela k nám.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa