Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Otec ubodal svou dceru (†12): Matka to viděla v přímém přenosu

Autor: Ladislav Leimer, ljš - 
17. září 2012
19:41

Nepochopitelná msta! V Jablonci nad Nisou zavraždil v sobotu nad ránem svoji dceru Johanku (†12). Milan T. (64) ji použil jako prostředek pomsty, protože žárlil na její matku. Ta vše údajně viděla v přímém přenosu prostřednictvím Skypu.

Vraždící otec musel být v době spáchání činu hodně zlostný. Svědčí o tom brutalita a počet ran, které dceři zasadil nožem. Všechny prý směřovaly do oblasti srdce. Bylo jich minimálně osm! Její šance na přežití tak byly prakticky nulové, i když jí údajně po svém útoku sám zavolal pomoc.

Muž svou dceru zabil pravděpodobně ze žárlivosti. Její matka odjela do Saudské Arábie, aby tam pracovala jako zdravotní sestra. Milan byl údajně přesvědčený, že ho tam podvádí, a proto se rozhodl ji potrestat tím nejhorším - vraždou jejich dcery. Podle televize Nova chtěl dokonce vraždu manželce přenášet pomocí web kamery a internetové služby Skype.

Matka volala o pomoc synovi

To potvrdil i bratr zavražděné dívky. "Máma mi volala, ať tam okamžitě jedu, že Milan znovu vyhrožuje, že Johanku ubodá. Tak jsem řekl, ať mu řekne, že jí má sbalit tašku, že ji vezmu k sobě a jestli ne, tak přijedu i s policií. Za chvíli volala uplně vyděšená znovu. Že Johanka tam křičí: Maminko, pomoz mi, on mě bodá nožem. Všechno to slyšela online. Pak bylo ticho," popsal hrůzný telefonát Johančin bratr.

Podle něj muž chorobně žárlil od doby, kdy Johančina matka odjela do Arábie. "Tim, jak odjel, tlak vůči mámě se stupňoval. Začal vyhrožovat smrtí dcery. Máma to brala jako citové vydírání. Šli jsme na policii. Johanka musela svědčit, ale všechno zapřela, protože jí vyhrožoval děcákem. To se jí stalo osudným," doplnil.

Rodina působila navenek spokojeně

Lidé v Jablonci jsou vraždou dívky zděšeni a nechápou, jak otce mohl zabít vlastní dítě. Rodina dívky navíc působila navenek jako šťastně a spokojeně. „Pořád se směju a říkají mi smíšek," napsala dokonce o sobě na internetu Johanka, která byla podle známých velmi nadanou dívkou. Ráda sportovala, a hlavně milovala zpěv, kterému se chtěla věnovat profesionálně.

 "V neděli odpoledne soudce Krajského soudu v Liberci poslal muže do vazby. Obviněný je důvodně podezřelý z toho, že napadl a smrtelně zranil nožem nezletilou dívku. K činu došlo v místě bydliště obviněného v Jablonci nad Nisou, kde ho policisté krátce po činu zadrželi,“ uvedla Ivana Baláková z liberecké policie.

Matka byla v Saudské Arábii

Johančina matka, byla v době tragédie na misi v Saúdské Arábii jako zdravotní sestra. V Jablonci také údajně měla prodejnu. Podnikala prý v oblasti obchodování s použitým zbožím. Dlouhé odloučení partnerů, jejich až patnáctiletý věkový rozdíl, žárlivost a nevěra? To vše mohlo mít být v pozadí vzniku mužovy vražedné posedlosti.

ralty ( 18. září 2012 12:41 )

Lidi, nesuďte něco, co neznáte ! Žádný "kofoly" a podobně ! Byla to smíšená rodina, maminka je češka, ta zrůda je rom. Patřil mezi ty "čisté" a pracující, měl masérský kurz, byl oblíbený. Ale jen na veřejnosti. V soukromí bylo všechno trochu jinak... všechno propil a prohrál v automatech, chudák máma se jela smekat na misi coby zdravotnice, aby vydělala peníze, které on uměl velice rychle odnášet z domu ! NIKDO z těch, kdo je známe, NEPOCHOPÍME, jak se to mohlo stát ! Maminka dcery je úžasná ženská, se srdcem na dlani, dcerou žila, však se jim také povedla ! Není trefné pojmenování pro takové monstrum, jako je on, NIC na světě ho neomlouvá a mohl být jakkoliv "fajn" celé roky... Kéž by žil dlouho, předlouho a každou minutu se mu před očima promítal nekonečný film svého nepopsatelně odporného konání ! ! !

e.44 ( 18. září 2012 12:23 )

e.44 ( 18. září 2012 12:22 )

Otázkou je nakolik to bylo "vidět" před jejím odjezdem. Jestli jí třeba manžel i s dcerou neujišťovali, jak to v pohodě zvládnou a jen ať jede, udělá dobrou věc a ještě přiveze peníze, co se rozhodně hoděj...... Dvanáctiletá holka rozhodně neni žádný mimino, aby to bez mámy nějakej měsíc nevydržela a i chlap, co by péči o mimino třeba nezvlád, se o dvanáctiletou dokáže postarat. Ta představa, že ženská musí být uvázaná u dítěte a na služebky nebo za jiným výdělkem do zahraničí má jezdit jenom chlap je hodně zastydlá a sexistická A těžko ta žena jela do zahraničí s vědomím, že ten její je vraždící monstrum, těžko mohla předem vědět, že mu rupne v palici.

e.44 ( 18. září 2012 12:10 )

Nejela tam za zábavou. Jela tam vydělávat. Třeba právě pro dceru. Třeba jí k tomu dokopal i ten její starej. Do toho nevidíš. Mohla sice vědět, že je žárlivej, ale ne že je až takovej cvok. To by si ho snad nebrala a nepořizovala by si s ním dítě. Vážně mě zaráží, že když ženská magor zabije dítě, je pro všechny vina výhradně ona, ale když dítě zabije magor chlap, zase se vina hází na ženu

anna1234 ( 18. září 2012 11:08 )

..no jak je vidět, pro dceru by udělala nejlépe, kdyby zůstala doma.

Zobrazit celou diskusi