Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Oblačno, déšť 15°C

Zdravotní sestra schytala facku v čekárně: Přímo mezi dveřmi!

Zdravotní sestra schytala facku hned mezi dveřmi
Zdravotní sestra schytala facku hned mezi dveřmi  (Autor: Blesk - Jiří Čada)
Autor: Jiří Čada - 
12. září 2012
14:47

Doprovod pacientky (62) napadl v čekárně jihlavské nemocnice zdravotní sestru. Sestra Veronika Kovářová (23) chtěla právě pozvat pacientku do ordinace, když mezi dveřma dostala nečekaně od netrpělivého staršího muže facku.

 Vyděšená dívka stačila před útočníkem zabouchnout dveře interní ordinace. „Slyšela jsem, jak ještě za dveřmi vyhrožuje, že příště to bude horší,“ řekla Blesku šokovaná zdravotní sestra.

Muž se už krátce předtím domáhal pro svoji manželku přednosti v ošetření. Stěžoval si, že žena trpí bolestmi zad. V nemocnici ho už znají jako velmi konfliktního člověka.

„Jeho manželka měla plánované vyšetření před hospitalizací, nebyl důvod, aby byla přednostně vyšetřena. Před ní tu ještě byly v čekárně dvě další pacientky,“ popisovala situaci sestra Veronika.

Policii nezavolala

Ta doposud byla od pacientů zvyklá pouze na verbální útoky. „Fyzicky jsem byla napadena poprvé,“ říká smutně. Policisty přesto na agresivního útočníka nezavolala.

„Útoky na personál naší nemocnice stále vzrůstají,“ tvrdí také mluvčí jihlavské nemocnice Monika Pytlíková.

V loňském roce už vedení nemocnice pro své zaměstnance připravilo dokonce kurzy sebeobrany.

„Účastnilo se jich třicet lidí, z nichž každý čtvrtý byl už v minulosti na svém pracovišti pacientem napaden,“ zdůraznila Monika Pytlíková.

valentinar ( 1. října 2012 20:10 )

floridskeslunicko ( 12. září 2012 23:43 )

Tak dealera jsem ja zazila kdysik na koznim take, no potes! To byla ale doba nez se tam s nim doktorka vykecala. Uz jsem si myslela, ze tam zatuhnu. Pokazde kdyz jsem byla v Cesku na koznim, tak jsem nebyla odbavena drive nez za 2-3 hodiny, prestoze jsem mela tyden dopredu udelanou casovou objednavku. Jednou to byl dealer, podruhe mela doktorka navstevu (lekar z jineho oddeleni) ... nenavidim kozare! ... tam aby si clovek bral s sebou svacinku, protoze nikdy nevis jak dlouhou dobu tam zkysnes!

quonex ( 12. září 2012 22:46 )

stalo se to minulý den a původně měl jsem za to, že problém rozchodím..

djaba ( 12. září 2012 22:35 )

dealer - jest obchodník ,dearel by mohlo být cosi milé , ale nevím to jistě.

djaba ( 12. září 2012 22:30 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa