Otrava pančovaným alkoholem v Příbrami: Můj muž oslepl po 7 panácích vodky

Autor: rvs, jad - 
10. 9. 2012
19:04

K další těžké otravě metylalkoholem došlo v neděli ve středočeské Příbrami. Karel S. (65) se podle policie otrávil vodkou, kterou vypil v prodejně u svého domu. Olepl a nyní leží v kritickém stavu v nemocnici.

Důchodce, který se doma probudil několik hodin po vypití sedmi panáků vodky, viděl nejdřívě černobíle, poté oslepl úplně. „Když se večer probral, přiznal mi, že si tady v obchodě koupil sedm panáků vodky,“ řekla Blesku s pláčem manželka Karla S. Lékaři v nemocnici vzápětí u muže zjistili akutní otravu metylalkoholem. „Jeho stav je je velmi vážný až kritický,“ uvedla mluvčí příbramské nemocnice Monika Boušková.

Prodavačka z obchodu však popírá, že by u nich v neděli Karel S. vypil panáků víc. „V neděli dopoledne si tady koupil jen jednoho panáka, dvě dia piva, deset rohlíků a šel. Je to běžný zákazník, vím o něm, že je cukrovkář,“ řekla. Alkohol na místě zabavila policie, která nyní případ vyšetřuje.

Tři lidé zemřeli!

Tři lidé v posledních dnech zemřeli a několik dalších bojuje o život. Ve čtvrtek 6. září oznámila karvinská policie první případy otrav a úmrtí, od té doby počet případů stoupá. Kromě případu v Příbrami se podle posledních zpráv otrávilo na severní Moravě 11 lidí, na jižní Moravě další dva. Stát kvůli tomu zahájil rozsáhlé kontroly alkoholu v obchodech a restauracích. Policie v souvislosti s otravou několika lidí zatím obvinila šestatřicetiletého muže z Havířova na Karvinsku.

Podle policie se jedná o vodku a rum označený etiketami Lihoviny Drak. "Výrobky obsahující metylalkohol nepochází z Likérky Drak, ale zcela zjevně se jedná o padělky. Likérka DRAK má zaveden stálý dozor," uvedla likérka v tiskové zprávě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

rezacek ( 11. září 2012 09:26 )

Třeba si koupil Dia Vodku.

rezacek ( 11. září 2012 09:26 )

Ty léky budou prodávat v trafice ?!?

rezacek ( 11. září 2012 09:25 )

Ale černobíle.

rezacek ( 11. září 2012 09:23 )

No, to bych se na to podíval !!!

rezacek ( 11. září 2012 09:22 )

Jestli někdo oslepl po 7 panácích vodky, tak je to idiot a patří mu to. Kdyby si dal jednu na chuť, tak se mu to nestalo. Jinak mám na skříni starou černobílou televizi - mohl bych jim ji levně prodat - barevnou si už asi moc neužijí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa