Nehoda autobusu na Příbramsku: 11 zraněných, řidič usnul

10. 9. 2012
08:23

Na okraji Milína na Příbramsku se převrátil na bok linkový autobus. Na místě je nejméně jedenáct zraněných, z toho dva těžce. Příčinou nehody byl pravděpodobně mikrospánek.

Nehoda se podle mnluvčí příbramské policie Moniky Schindlové stala krátce po 7:00 u viaduktu pod silnicí R4. Autobus jel na lince z Milína do Pečiček. "Autobus vjel mimo komunikaci, kde je svah a kvůli tomu se převrátil na bok," popsala nehodu Schindlová. Přesné příčiny nehody policisté zjišťují, dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.

Cestující zachránili předním sklem

Hasiči podle mluvčí Lenky Kostkové nejprve museli odmontovat čelní sklo autobusu, aby se dostali za zraněnými lidmi dovnitř, a provedli protipožární opatření. Všech 11 zraněných podle Kostkové záchranáři do nemocnice převezli v sanitkách.

Video Hasiči vytahují autobus - David Malík
720p 480p 360p 240p

keep.smiling ( 10. září 2012 09:54 )

vlakové spoje na mnoha místech v ČR nahradily autobusy. Dokonce i na těch místech, kde jsou serpentiny s uzounkovou silnicí ...používají ji nejen dřevaři, ale i zemědělci. Potkat se coby cestující v tomto autobuse s nějakým velkým vozem v protisměru, je skutečně o hu.bu. V zimě na navátinách - mnohde v CHKO, kde se nesype!! je jízda autobusem hazard se životem. A že se skončí v příkopě a mnohdy se o tom ani nepíše, je pravda...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa