Tragická smrt Čecha (†31) v Rakousku: Náměstek ministra se utopil při sjezdu divoké řeky!

Teprve jedenatřicetiletý náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek zemřel o víkendu při sjezdu divové rakouské řeky Enns  (Autor: ČTK, Reprofoto Kleine Zeitung)
Autor: simao, ČTK - 
27. srpna 2012
11:18

Převrhla se s ním kanoe na rakouské řece, kde trávil volno s kamarády. Vodní živel ho však pohltil a živého již nevydal. Jak se později ukázalo, tragická smrt zasáhla i českého ministra životního prostředí Tomáše Chalupu - zemřel totiž jeho první náměstek Jakub Kulíšek (†31, ODS).

Jakubu Kulíškovi bylo teprve 31 let a na ministerstvu životního prostředí byl zodpovědný za ekonomiku a politiku životního prostředí. Do funkce byl jmenován loni v září. O jeho tragické smrti informoval mluvčí úřadu Matyáš Vilčík.

"Jakub byl spolehlivý a pracovitý manažer. Měl před sebou velkou kariéru. Vážil jsem si ho a jeho odchod je pro nás všechny velkou lidskou ztrátou. Byl to rovný chlap," uvedl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Člen ODS Kulíšek byl svobodný, vystudoval Vysokou školu finanční a správní, za což získal inženýrský titul. Na místo prvního náměstka přešel z funkce poradce ministerstva průmyslu a obchodu v oblasti strukturálních fondů a politiky hospodářské a sociální soudržnosti EU.

Osudnou se Kulíškovi stal sjezd rakouské řeky Enns (Enže) na severu Štýrska, která v horní části protéká divokými soutěskami. S Kulíškem a jeho parťákem se převrhla dvojkánoe, Kulíška však strhl proud a zůstal uvězněn pod hladinou u jednoho stromu. Zachránit se jej již nepodařilo.

Další videa
Články odjinud