Školačka (15) fetovala durman: Skončila v bezvědomí v nemocnici

Školačka doplatila na drogy, v bezvědomí skončila v nemocnici  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: Ivana Žáková, shp - 
26. srpna 2012
16:46

V bezvědomí byla do nemocnice v Ostravě-Vítkovicích přivezena dívka (15), která málem zemřela poté, co požila marihuanu a durman. Na severu Moravy došlo k extrémnímu nárůstu dětí, které se o prázdninách zdrogovaly nebo opily do němoty.

Na dětské jednotce vítkovické nemocnice byla hospitalizována školačka, která ležela v bezvědomí na ulici. Reagovala jen na bolestivý podnět a nebyla vůbec schopna komunikovat s lékaři. „Toxikologické vyšetření potvrdilo, že užila marihuanu a skopolamin, což je rostlinný alkaloid vyskytující se například v durmanu,“ sdělil Blesku lékař dětského oddělení Vítkovické nemocnice Jan Uhlíř.

Její stav se zlepšil po infůzích

Dívka také musela projít gynekologickým vyšetřením, aby se vyloučilo, zda nebyla pohlavně zneužita. To se nepotvrdilo. Její stav se začal zlepšovat až po opakovaných infůzích.

Durman je velmi silná a nebezpečná drogaDurman je velmi silná a nebezpečná droga | profimedia.cz - ilustrační foto

S otravou alkoholu skončila ve špitále i čtveřice kluků (13 až 15) z Českého Těšína, kteří se opili z rumu. „Po požití drog nebo alkoholu ošetřujeme stále mladší děti. Nejmladšímu dítěti, které jsme léčili kvůli drogám, bylo jen jedenáct let,“ řekl dále Uhlíř.

Policisté přivážejí do Vítkovické nemocnice děti otrávené alkoholem i několikrát do měsíce. „Hospitalizujeme chlapce i dívky, kteří běžně vypijí najednou deset piv. Loni jsme ošetřili třicet dětí , které byly pod vlivem alkoholu nebo drog,“ dodal Jan Uhlíř.

naser ( 28. srpna 2012 13:20 )

kdyby tvy rodice nefetovali, tak ses nenarodil

naser ( 28. srpna 2012 13:19 )

presne, koks je draha nuda pro pozery, tj pro zlatou mladez idealni

opportunity ( 26. srpna 2012 22:00 )

Zlatá mládež bere koks.

opportunity ( 26. srpna 2012 21:59 )

Jedovatých rostlin je hafo, ale jenom dementa napadne je jíst.

hugu ( 26. srpna 2012 21:27 )

Zlatá mládež,zlatá mládež.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud