Zabiják Breivik dožije v luxusu: 3 pokoje, plochá TV, počítač a fitko

Autor: oj - 
24. srpna 2012
15:02

Příštích minimálně 21 let stráví norská zrůda, terorista Anders Breivik v luxusu. Trest za vraždu 77 lidí si odsedí v jednom z nejpřepychovějších vězení na světě.

 

Snad se ani nedá mluvit o trestu. Věznici Ila sice za druhé světové války sloužila jako koncentrační tábor, byla ale přestavěna na něco podstatně pohodlnějšího. Trestanci mají k dispozici vlastní koupelnu, velkoplošnou televizi, tělocvičnu, nahrávací studio, počítač s přístupem na internet nebo studovnu. Norská věznice je považována spíše za hezký hotel. Roky života tu přitom tráví ti nejhorší zločinci.

Norové za Breivika zaplatí 34 milionů ročně

Podle průzkumu je ale pouze polovina Norů proti tomu, aby Breivik dožil v pohodlí. Rok jeho života za mřížemi vyjde na 34 milionů korun. Breivik bude mít k dispozici tři místnosti namísto jedné jako kompenzaci za dlouhodobou  izolaci.

„Smyslem našeho sociálního státu je zajistit humánní podmínky všem. A vězení je součástí sociálního systému. Kdybychom s Breivikem nezacházeli podle těchto zásad, znamenalo by to dramatickou změnu, přestali bychom být Norskem," uvedl norský kriminolog Thomas Ugelvig.

A to je to nejhorší čeho se Norové bojí. Breivikovi, všem jeho obdivovatelům a hlavně sami sobě chtějí dokázat, že je nic nezmění.

Luxus norských věznic

Původně se spekulovalo, že si terorista odpyká trest ve věznici Halden Fengsel, která nabízí ještě větší luxus než Ila. Při stavbě žaláře architekti mysleli například i na to, aby cely byly lépe prosvětlené, proto do oken místo mříží nainstalovali speciální bezpečnostní skla. Celý objekt je zasazený do tiché přírody, obklopené lesy. Životní úroveň ve vězení je vyšší než většiny Norů.

floridskeslunicko ( 26. srpna 2012 22:29 )

Odkud to mas?

drakoska11 ( 26. srpna 2012 17:48 )

To je fakt "na šišku"

an.manchester ( 25. srpna 2012 05:12 )

-zeni, to neni humanita, to je ukazka toho, ze tihle vrazi se smeji dopredu, ceka je luxusni zivot, tak bychom tam meli asi poslat ceske vrahy dat jim na letenky penize a pasy a vycistime si republiku..vzdyt v norsku staci pozabijet par lidi a maji vystarano..a nase zeme si od zlocincu vydechne..to je nahodou super napad...

an.manchester ( 25. srpna 2012 05:10 )

je to hezci nez nase podnajmy, kde platime moc za ne prijatelne nekdy podminky..a Brejvik, masovy vrah ma luxus hotelu..posliku, je to uplne smesne tragicke..nevim, melo by se rozlisovat, kdo je prevychovatelny kdo ne, kdyz nekdo zavrazdi takove mnozstvi lidi, je bud blazen, nebo zly clovek..pokud je svepravny jak zni vyrok soudu, je to zruda, vrah deti a mel by mit malou celu a svuj zivot si ne uzivat ale trpet jako budou trpet tech x moc rodin co prisly o deti..a ne ze se bude mit takto..to je vysmech a ta rocni suma 34milionu taky..x lidi zije v bide a tahle zruda se ma mit dobre? at davaji ty luxusni cely tem co jsou napravitelni, udelali treba autonehodu, ale vrahum? ano humanni veze

e.44 ( 24. srpna 2012 19:58 )

Tady jedna potěšující zpráva, která si myslím bude dost lidí zajímat, ale Blesk se s ní pravděpodobně nebude obtěžovat. http://www.novinky.cz/krimi/276973-strelec-z-tanvaldu-stihan-nebude-obvineni-hrozi-p ostrelenemu.html

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud