Tábor hrůzy! Chlapečka (11) vyhodili na chodník: 12 hodin bez jídla a vody

Autor: ljš - 
19. srpna 2012
15:13

Místo vysněného prázdninového zážitku, prošel malý Samuel (11) na táboře v Březníku opravdovým peklem. Jídlo, které se nedalo jíst, vyčerpání a následná hospitalizace v nemocnici... To nejhorší ale přišlo na závěr. Chlapce, který nedostal za celý den najíst, nechali samotného na chodníku v místě předání.

"To, co se stalo je opravdový skandál. Pro Sama jsme do Brna jeli až z Ostravy, měl to napsané v papírech. Našli jsme ho ale na chodníku, hladového a žíznivého, nikde už nebyl nikdo dospělý," řekla Blesk.cz Vladimíra Kolečková, která má svého vnuka v pěstounské péči.

Okamžitě proto kontaktovala pořadatele tábora Roberta Musila a chtěla celou záležitost vysvětlit. "Důkladně prošetřím, proč už nebyli na parkovišti vedoucí, kteří měli dítě předat, a věřím, že už se to nikdy nestane," omlouval se.

Celý den bez jídla

Přestože na většině táborů dostávají děti na cestu domů místo oběda balíček, z tábora v Březníku si Samuel a jeho kamarádi odvezli jen kručení v břiše. Ráno sice dostaly snídani, od té doby jim však nikdo nadal najíst.

"Ještě když byl vnuk na táboře, museli ho odvézt do nemocnice, protože se mu udělalo nevolno. Teď je mi už jasné, proč se to stalo. To jídlo se nedalo jíst, trpěl hladem, žízní a přesto se musel účastnit všech aktivit. Měl z toho bušení srdce a nemohl popadnout dech," popsala chlapcova vyděšená babička.

Samuel se podle ní z tábora vrátil v hrozném stavu. Zhubl tam celých pět kilogramů a působí velmi unaveně. "Zvažujeme podání trestního oznámení a požadujeme vrácení poloviny zaplacené částky," uzavřela paní Kolečková.

Další videa
Články odjinud