Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Návrat z tábora hrůzy: Dětem nedali celý den najíst!

Autor: Zuzana Pšenicová - 
18. srpna 2012
19:42

Do Prahy dorazila část dětí z tábora u Březníku na Vysočině ( druhá část mířila do Brna), o kterém  Blesk psal jako o táboře hrůzy, protože pokud jde o jídlo, připomínal horší vězení.

„Dneska děti celý den nejedly, dostaly snídani a teď v půl čtvrté odpoledne jsou úplně vyhladovělé. Mám pro ně v autě přichystané housky se šunkou. Naštěstí jim vedoucí cestou koupili něco k pití,“ svěřovala se paní Vokounová, maminka dvou dětí.

Některé děti nechtěly nic komentovat, jiné byly rozčilené. „V rýži byli červíci, jídlo smrdělo. Když jsme si stěžovali, přijel pan Musil a vyhrožoval, že si to s každým z nás vyřídí zvlášť,“ vyprávěl asi desetiletý kluk, jehož maminka nás požádala, abychom neuváděli jméno. Také vedoucí tábora, včetně toho hlavního, Františka Šulce, byli otřeseni jednáním pořadatele tábora Roberta Musila.

 „Před táborem jsme tam byli dvakrát na brigádě, a když jsme přijeli, neumíte si představit ten humus! Málem mě dostal na kolena. Museli jsme to tam dávat do pořádku,“ říká vedoucí tábora.  Všechno vyvrcholilo při včerejším odjezdu, kdy děti místo dopoledne odjíždly až v jednu odpoledne, bez jídla. Pan Musil totiž odmítal zaplatit dopravci. Nakonec dal jen zálohu.

„Zaplatili jsme tam tisíce, jen aby děti měly co jíst a aby měly aspoň pití na cestu,“ říká jiný vedoucí, který nechce být jmenován. Jediné, co včera rodiče mohlo potěšit, že děti přijely nadšené zábavou a partou na táboře. Za to ovšem mohou obětaví vedoucí, kteří tvrdí, že do tohle tábora už nikdy víc nepojedou.

Další videa