Vrah Johnna Lennona žádá o propuštění z vězení: Už posedmé!

18. 8. 2012
11:03

Už posedmé se zkouší vrah Johnna Lennona dostat na svobodu. David Chamoan totiž pravidelně každé dva roky žádá o předčasné propuštění z věznice, kde by si měl odsedět trest doživotí. Soud jeho žádost projedná v úterý.

Chapman zastřelil bývalého člena skupiny Beatles 8. prosince 1980 před Lennonovým domem na Manhattanu. K vraždě se doznal a uvedl, že známého hudebníka zabil, aby na sebe strhl pozornost. Soud mu vyměřil doživotní vězení s možností podmínečného propuštění nejdříve po 20 letech.

Chapman žádá o předčasné ukončení trestu pravidelně po dvou letech od roku 2000. Všechny jeho předchozí žádosti soud zamítl. Naposledy to učinil v září 2010, kdy při zdůvodnění svého verdiktu uvedl, že Chapmanovo propuštění by poškodilo společnost.

Proti Chapmanovu propuštění se v minulosti vždy stavěla také vdova po Lennonovi Yoko Ono. Před dvěma lety uvedla, že by Chapman mohl představovat hrozbu pro ni i pro její rodinu.

Nyní sedmapadesátiletý Chapman je z bezpečnostních důvodů vězněn na samotce. Každý den může celu na tři hodiny opustit. Chapman kromě snahy o podmínečné propuštění usiluje také o zařazení do zvláštního programu, v rámci kterého mohou vězni trávit více času se svou rodinou.

1080p 720p 360p
Další videa