Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Děti z tábora hrůzy: Večeřely loupáky přelité šodó!

Autor: Gabriela Peringerová, Ondřej Požár, lmk - 
18. srpna 2012
16:59

Pořádnou razii udělali včera na popud Blesku hygienici na táboře u Březníka na Vysočině. Dohlédli na vaření oběda, takže děti měly místo syrové ryby normální rajskou. Večer už byl ale zase blaf: loupáky od snídaně přelité šodó!

Pořadatel tábora Robert Musil se včera nechal zapírat před táborníky, hygieniky i Bleskem. Jeho lidi dokonce obsadili celý tábor a do areálu nikoho nepouštěli. Právě on údajně kuchařce nařídil, aby jídla šidila.

„Máme strach, co se tady ještě stane. Pan Musil nám dluží nějaké peníze, takže se obáváme, že je už nedostaneme,“ řekl Blesku jeden z vedoucích. Ti poukazovali i na zanedbaný stav celého táborového areálu.

Přesto vedoucí zasáhli do přípravy páteční snídaně. Kakao bez chuti dosladili, na loupáky namazali vlastní máslo a u kuchařky si vymohli marmeládu. „Byla to ta nejlepší snídaně, kterou jsme tu měli,“ pochvalovala si tábornice Nikola.

Na přípravu včerejšího oběda pak důkladně dohlédli hygienici. „Našli další prohřešky, například v ledničce zelí ze sklenice, kterou kuchařka rozbila. Hrozilo tedy, že v něm mohou být střepy,“ uvedl jeden z vedoucích. „V kontrolní komisi byl i specialista na výživu dětí,“ uvedl náměstek ředitele krajské hygieny Jiří Kos. Výsledky kontroly ale odmítl poskytnout.

Pod dohledem uvařila kuchařka skutečnou rajskou omáčku se skutečnými knedlíky a skutečným masem. „Po hladovém květáku, špenátu, bramborách a čočce to bylo úplně něco jiného. Velikost porcí a výdej jídla navíc hlídali vedoucí,“ řekl Blesku jeden z rodičů.

Večeře, už bez dohledu hygieniků, ale byla opět hrůzyplná. Místo dukátových buchtiček děti jedly loupáky od snídaně přelité šodó!

Hladovějící děti dnes z letního tábora u Březníka na Vysočině odjíždějí.

Odborník na stravu: Dětem v Březníku může hrozit nákaza!

Nad nekvalitní a nedostatečnou stravou na dětském letním táboře v Březníku se pozastavil i známý odborník na výživu Petr Havlíček. Podle něj hrozí malým strávníkům nebezpečná nákaza, obzvlášť když dostali polosyrovou rybu!

„Zaráží mě, že děti dostaly nedopečenou rybu v letním horku, protože v mase mohla být nákaza. A ve smrdícím špenátu zase mohou být nebezpečné aflatoxiny,“ vysvětlil Blesku expert.

Nezletilí táborníci podle něj hnusnou stravou určitě po dobu pobytu trpí. Navíc ve spojení s fyzickou námahou a sportem na táboře není vyloučeno, že děti budou unavené a vyčerpané, protože nemají odpovídající výživu.

burinnka99 ( 24. srpna 2012 18:56 )

Letos koluje po internetu a mezi lidma nova forma privydelku, idealni na leto, kdyz je vecer hodinka dve casu... Sama si takle vydelavam jiz od kvetna a fakt me to nadchlo. Miliony z toho nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodi kazda snadno vydelana kacka Kdyztak mrknete na www.cervenacerna.cz

jaramila ( 23. srpna 2012 15:15 )

A co by jako chtěly jíst? Hranolky a kuřecí řízky? Fagani rozežraný! Co by za to daly děti v Africe!

xaver33 ( 22. srpna 2012 20:51 )

naprosto s vámi souhlasím...na táboře je nepořádek, děti jedí zbytky a nikdo se o ně nestará...a pan Musil to považuje za konkoruneční boj! Kdyby si pan Musil udělal na táboře pořádek tak by pak přece logicky nemusel řešit takovéto problémy

jeybee ( 21. srpna 2012 23:15 )

Udělalo s to (dle mého názoru) přesně kvůli tomu, že se nic neděje.. že mu to vždy projde uznávám že údajné loupáky atp ,že je to blbost... faktem ale zůstává, že tento člověk není dobrou variantou pro konání dětských táborů.. to vám řekne kterýkoliv vedoucí i kterékoliv dítě kteří na tomto táboře byli nezávisle na turnusech či roku

jeybee ( 21. srpna 2012 23:06 )

docela obdivuju ,že nikdo s těch co si myslí že je to lež na tom táboře nebyli a naopak od lidí co na tomto táboře byli se dočtete jak to tam opravdu je a jak to chodí jen prostě máte potřebu být "rebelové" a hádat se... klasická česká povaha

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud