Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť se sněhem 5°C

„Čínský Rambo“ byl na útěku osm let, zastřelili ho v továrně na boty

Zhou Kehua byl dopaden, obklíčen a zastřelen v továrně na boty
Zhou Kehua byl dopaden, obklíčen a zastřelen v továrně na boty  (Autor: profimedia.cz)
Autor: Ladislav Leimer - 
14. srpna 2012
14:34

Byl specialistou na přežití v divočině, před policií byl na útěku dlouhých osm let, na jeho hlavu byla vypsána odměna 17 milionů, ale teď je „čínský Rambo“ mrtvý. Policie Zhou Kehua vypátrala a zastřelila.

Číňan Zhou Kehua začal zabíjet a loupit už před osmi lety, v roce 2004. Vyšetřovatelé ho podezřívali ze zabití až devíti lidí. Jeho posledním kriminálním činem bylo přepadení banky minulý týden v pátek. Před budovu se přiřítil na motorce a zastřelil ženu, které vzal tašku s osmi set tisíci korun. Navíc postřelil i člena ostrahy banky a kolemjdoucího.

Zhou Kehua byl na útěku dlouhých osm let Zhou Kehua byl na útěku dlouhých osm let | profimedia.cz

Schovával se v továrně na boty

Policie spustila rozsáhlý zátah v hornatém terénu u Čchung-čchingu před několika dny. Do pátrání se zapojily tisíce příslušníků policie i armády. Muž byl tak dlouho na útěku i kvůli tomu, že byl vycvičen pro přežití v divoké přírodě. Kvůli tomu si vysloužil přezdívku „čínský Rambo.“ Zhou Kehua nakonec policisté dopadli v jeho úkrytu na jihozápadně od města Čchung-čching. Schovával se v továrně na boty. Ozbrojenci ho nejdříve obklíčili a poté zastřelili.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa