Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Zoufalý senior: Manželku mi drží v domově jako rukojmí

Autor: Ladislav Leimer - 
9. srpna 2012
11:03

Nehnuli se od sebe 50 let. A teď Jiří Zídek (81) může manželku Boženu (74) v Domově Matyáš v Nejdku jen navštěvovat. Senior tvrdí, že tu jeho ženu drží proti jeho a její vůli jako rukojmí.

Před dvěma lety postihla paní Boženu mozková příhoda a skončila na lůžku. Sociálka manželovi navrhla, aby se přestěhovali do Domova se zvláštním režimem Matyáš v Nejdku, kde se prý o ně postarají. Jenže Jiřímu se tam vůbec nelíbilo. „Všichni tam jen čekali na smrt. Bylo hrozně depresivní v tom žít. Chtěli jsme odtud pryč,“ svěřil se Jiří Zídek.

V domově jí drží prý kvůli penězům

Důchodce našel v Nejdku byt a také pečovatelku, která by se o ně starala. Šťastný senior tak vyrazil do domova vyzvednout ženu. Ale tady narazil. „Řekli, že mi manželku nedají. Drží ji tam jako rukojmí,“ říká pan Zídek. Tvrdí, že za vším jsou peníze.

Manželka má důchod 10 tisíc, který si celý nechávají. Když jsem tam ještě bydlel s ní a chtěl jsem jít ven, tak jsem musel žebrat o vlastní peníze. Nejdříve mi občas dali dvě stovky, ale pak mi tvrdili, že žádné peníze nepotřebuji,“ dodává Zídek.

Kraj případ prověří

Sama paní Zídková si přeje zůstat v Matyáši. Je to její vůle a tu my respektujeme. Když jsme se jí před jejím manželem už několikrát ptali, jestli s ním chce odejít, tvrdila, že ne. Je tady spokojená. Její zdravotní stav se u nás také zlepšil,“ řekla Blažková. Seniorka ale při návštěvě Blesku u ní v domově říkala pravý opak a těšila se domů k manželovi.

cityjail ( 11. srpna 2012 10:21 )

Já jenom doufám,že v tom chudobinci budeš jednou chcípat ty-ty psychopatický hovado!!Buď seš politik,co si nakradl-nebo tě živí prachatej fotr a tady děláš ramena,ty sráči.....

bobina ( 11. srpna 2012 07:06 )

Bože,i taková hovada jako jsi ty žijí mezi námi a my je musíme tolerovat! Doufám,že i tobě bude jednou ten vývod z toho břicha čouhat a budeš škemrat o každý den života! Takové blbce jako jsi ty jsem už ve špitále zažila mockrát. V anonymitě gerojové a na posteli poserové!!!

jiznicechy ( 10. srpna 2012 22:28 )

Vaše ubohost je velká. Úroveň každé společnosti se pozná podle toho, jak se dokáže postarat o své slabé a nemocné. Takže byste likvidoval staré lidi - své rodiče byste rovněž oddělal? Dále - co s nemocnými? Co s těžce postiženými? Co s chronicky nebo těžce nemocnými? Odděláte je? Co s tělesně a psychicky postiženými? Také je budete oddělávat? Hlavně, že máte jistotu, že nikdy mezi ty potřebné nebude patřit Vy. Ubožáku.

lepabrena ( 10. srpna 2012 21:43 )

Když je pro tebe Čína vzor- co ti brání k tomu tam odejít a neoxidovat tady? A jinak- Čína je rudá- v čele je přece komunistická strana Číny. Doly v Zimbabwe si Číňani koupili a předvádějí nám, jak se chová komunista! Zimbabwanům neplatili ani polovinu minimální mzdy a při prvních demonstracích do nich stříleli! Kdo seje vítr, sklízí bouři! Armádu Číňani nemohou použít, ani policii, protože by to bylo narušení suverenity cizí země! Ne, že by mě to udivilo- vždyť přece první, co zavedli komunisté po roce 1948 dle sovětského vzoru- byly gulagy- kde zdarma za otrockých podmínek pracovali muklové- Jáchymov by mohl vyprávět! A vzorem jim byly nacistické vyhlazovací tábory- takže táhni, Huberte, do pekel za Ádou- mimochodem víš o tom, že tvé velké vzory- Hitler a Stalin neměli nejenže ani maturitu, ale nebyli ani ničím vyučeni a jejich intelekt jim neumožnil překonat 1. ročník střední školy?

lepabrena ( 10. srpna 2012 17:27 )

Hele nacisto, zalez! Válku jste prohráli a poslední rozkaz tvého vůdce byl zatopit berlínské metro, kde se schovávali německé ženy a děti před náletem- tak jak je možné, že něco takového jako jsi ty, tady ještě oxiduje? A jinak- na Západě se starají o staré a nemocné lidi daleko lépe než tady! Je jasné, že tvým vzorem je Čína- tam staří lidé kdysi - před 60 lety vyhnaly jejich děti z domova a oni potom zemřeli- ale i hrdí zimbabwští horníci minulý týden při stávce za zvýšení platů- Číňané jim dávali ani ne polovinu minimální mzdy- zabili manažera!

Zobrazit celou diskusi