Čech ztratil paměť a vydával se za Slováka, našli ho v Británii

Pavel je ve skutečnosti Čech, po ztráte paměti si ale vzpomíná jen na život na Slovensku
Autor: Ladislav Leimer - 
8. srpna 2012
14:00

Tři roky Pavel Borni (30) bloudil Londýnem a snažil se zjistit, kdo je. Mluvil slovensky, a tak hledal pomoc na ambasádě Slovenska. Když ale TV Markíza odvysílala o muži reportáž, jeho známí ho poznali. Pavel je Čech, který ztratil paměť.

V britské metropoli se Pavel toulal tři roky. Měl tam pracovat v umývárně, kam ho možná násilím přes hranice zavlekl romský gang. Myslí si to její příbuzná. Když museli umývárnu zavřít, Pavlovi nedali žádné peníze a on tak zůstal na ulici.

Mysleli si, že je opožděný

Pavel se několikrát hlásil na slovenské ambasádě v Londýně. Tvrdil, že se narodil v Trnavě. „Nemohli jsme mu vystavit žádné doklady, nedokázali jsme ověřit jeho totožnost na základě uváděných údajů o rodičích.“ uvedla slovenská policejní zmocněnkyně Adriana Koláriková. Komunikaci s Pavlem navíc ztěžovala řečová vada a pracovníkům se tak jevil jako lehce opožděný.

Ztratil paměť, na Česko si nepamatuje

Po odvysílání reportáže ve slovenské televizi poznalo muže několik lidí. Nejmenuje se Borni, ale Belán. Není to Slovák, ale Čech, po kterém naše policie pátrá od roku 2009. „Jeho otec se narodil v Trnavě na Slovensku a on tam často cestoval o prázdninách. Proto se naučil slovensky,“ potvrdil Jozef Kromerinsky z ministerstva vnitra Slovenské republiky.

Pavel pravděpodobně ztratil paměť a na svůj pozdější život v Česku si nevzpomíná. Zda se vrátí do vlasti, je na něm. Podle Britů je svéprávný.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

starypes ( 9. srpna 2012 06:37 )

Každý cigán o sobě tvrdí, že je slovák. (a většinou necigání).

mandat ( 8. srpna 2012 22:06 )

BORNI , je opravdu ceske jmeno. To bude urcite cigos ze Zakarpatske Ukrajiny.

naidka ( 8. srpna 2012 20:00 )

no jasně, ani bys nemohl usnout, jak bys vzpomínal, do koho sis to chtěl ještě rýpnout.

tomik007 ( 8. srpna 2012 18:55 )

To by ovsem objasnovalo tu vadu reci, protoze vymejslet neco v moravstine a pak to reprodukovat v cestine nebo slovenstine neni jednoduche a vede to ke zadrhavani - viz kolega Toporanek ktery se neustale zadrhoval a denervoval. Mas uplnou pravdu NAIDKO - sam bych si toho ani nevsiml...

jikar ( 8. srpna 2012 16:42 )

Ha,ha,háááááááááááááááááá.Myslíš, že jsi vtipnej?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud