Bohatou stařenku (73) v jejím domě svlékli a mučili maskovaní zloději

Tuhle důchodkyni přepadli v jejím vlastním domě maskovaní lupiči  (Autor: INT, Youtube)
Autor: simao, INT - 
7. srpna 2012
20:41

Myslela si, že tohle jsou její poslední chvilky. Zažila si totiž opravdová muka. Maskovaní zloději přepadli vdovu Francoise Jansen (73) v jejím sídle, svázali, svlékli a začali mučit. Kvůli tomu, aby jim otevřela bezpečnostní sejf.

Říká se tomu waterboarding - mučící technika, kterou k přiznání využívala ve středověku už španělská inkvizice a v současnosti je známá třeba z americkýcké věznice Guantanamo, kde se údajně užívá při výslechu teroristů. Přivážou vás ke stolu či židli a na hlavu vám lijí vodu kvůli navození pocitu topení se...

Jenže Francois Jansen (73) žádným teroristou není. Jen bezbrannou vdovou, pravda, bohatou. Od náhlé smrti manžela Petera v roce 1998 žije sama na usedlosti ve Weybridge, v anglickém hrabství Surrey. 

Právě kvůli jejímu majetku si na ní však políčila dvojice maskovaných lupičů, kteří neváhali sáhnout při jejím přepadení právě k nechvalně proslulému waterboardingu.

Myslela si, že je po ní

Mučili jí v koupelně vodou, aby jim prozradila kombinaci k bezpečnostní schránce s úsporami, vyhrožovali, že jí uříznou prsty...

"Ptali se mě, jestli mám nějaká vnoučata. Řekla jsem jim, že deset a tak mi řekli: ´Zabijeme tě, myslíš, že jim budeš chybět?´," svěřila se Francois s hrůzným zážitkem Daily Mailu. Pohltil ji strach a není divu.

Když jim stále sejf otevřít nechtěla, ohřáli v kuchyni vodu v rychlovarné konvici a pálili jí záda a ruce. A pak jí začali škrtit... Modlila se, aby to skončilo, avšak nakonec, napůl v bezvědomí, seniorka zjistila, že bestiální pachatelé utekli. Do sejfu se nedostali, a tak alespoň ukradli cennosti, které byly mimo něj. 

Po téhle zkušenosti se k mamince nastěhuje nejspíš zpátky její nejmladší syn Chris (42). A policista Jake Nuttall z kriminálky Surrey k případu sdělil: "Bylo otřesné zaútočit proti tak bezbranné a staré ženě v jejím vlastním domě. Policie Surrey nyní provádí důkladné a rozsáhlé vyšetřování, aby přivedla tyhle zbabělé útočníky před spravedlnost."

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud