Slovenská rodina vybírala kontejnery: Víko zabilo malého Jožka (†8)

Chlapce usmrtilo těžké víko kontejneru, které mu spadlo na hlavu
Autor: Ladislav Leimer - 
6. srpna 2012
10:43

Chudoba a hlad dohnaly rodinu ve slovenských Prakovciach k vybírání kontejnerů s odpadky. Jeden z nich se stal katem malého Jožka (†8). Když se chlapec naklonil dovnitř, spadlo na něj těžké víko kontejneru a usmrtilo ho.

Nehybného visícího tělíčka z kontejneru si všiml jeden z obyvatelů blízkého domu. „Zavolal souseda a spolu chlapce z kontejneru vysvobodili a položili na zem. Snažili se dítě oživit, i vodou ho polévali, ale už se nehýbal. Chlapcovi nedokázali pomoci už ani přivolaní záchranáři,“ řekla obyvatelka (46) domu, u kterého se tragédie stala.

Rodiče nemají na jídlo, a tak vybírají kontejnery

Ludé z domu dali vodu Jožkově matce, protože se báli, aby nezkolabovala. „Tu ženu známe od vidění. Chodila ke kontejnerům často,“ dodala žena. „Přivolaný lékař cizí zavinění vyloučil. Bylo zahájeno trestní stíhání pro usmrcení,“ prohlásila krajská policejní mluvčí Jana Mésarová.

Rodina vybírala kontejnery častoRodina vybírala kontejnery často | profimedia.cz - ilustrační foto

Je to hrozné! Ten kontejner se stal chlapcovi osudný. Ale co se divíme? Rodiče nemají co dětem dát do pusy, a tak vybírají kontejnery. Na Spiši vídáme vybírání kontejnerů denně. Ale něco takového se v Prakovciach ještě nestalo,“ dodala paní z nedalekého domu. Jožkova rodina žije na okraji Prakoviec v kolonii, kde žije okolo sta Romů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

vrtajzub ( 6. srpna 2012 22:39 )

cigoš, ty nie si rasista, ty si basista, ešte aj laptop máš ukradnutý

vrtajzub ( 6. srpna 2012 22:34 )

xlm 05 - teba tiež asi v kontajnery našli a rasista si od vtedy čo si zistil že máš cigánsky pôvod. Verím ti, že ich musíš veľmi nenávidieť. Aj Hitler bol položit. Netráp sa chlapče.

eremita ( 6. srpna 2012 21:37 )

Klučíka objevili, vyprošťovali, oživovali, odbornou pomoc zavolali cizí lidé - kde byli rodiče, že malého vybírače odpadků nepostrádali? Omlouvám se pečlivým čtenářům za zběžné prolétnutí tragické zprávy, ale reakce nejbližších mi unikla..

vrtajzub ( 6. srpna 2012 18:50 )

xlm05 - stiahni gate, vystrč riť, najprv ti ju oblejem kyselinou sírovou, potom ti odtrhnem gule, aby mi pri tom líbaní tvojej ***e nezavadzali

vrtajzub ( 6. srpna 2012 18:44 )

xlm05, ty tetovaný bujak, dufam že ti stačilo, to máš za špinu slovenskú, pokiaľ ti to nestačilo popros hajzle, rada ti pridám

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud