Vypli proud! A v Indii nastal kolaps: 600 milionů lidí bez elektřiny

Takhle to vypadá, když v Indii spadne elektrická rozvodna a 600 milionů lidí je bez proudu  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, simao - 
31. července 2012
14:28

Když zkolaboval rozvod elektřiny v červnu v Kladnu, byla bez "šťávy" 60 tisíc lidí. Po dnešním výpadku v Indii je to 600 milionů! Přineslo to obrovské problémy - především v dopravě.

Přelidněnou Indii dnes postihl druhý mohutný výpadek elektřiny v tomto týdnu. Po selhání severní a východní rozvodné sítě je bez proudu na 600 milionů lidí a zhruba půlka země!

Již včera přitom přišel první kolaps, který zasáhl sever země, 370 milionů obyvatel a hlavní město Dillí. Tak rozsáhlé výpadky Indové dlouho nepamatují...

"Indickým úřadům se do pondělního večera podařilo obnovit provoz severní sítě, ale dnes kolem 13:05 místního času síť znovu selhala," oznámil Šailendra Dubej, představitel energetických závodů nejlidnatějšího indického státu Uttarpradéš.bez proudu je tak třeba třetí nejlidnatější město Kalkata.

Tak rozháhlý výpadek elektřiny Indové dlouho nepamatujíTak rozháhlý výpadek elektřiny Indové dlouho nepamatují | ČTK

Odborníci přitom již našli viníka - podle nich se pod výpadky podepsalo extrémně horké léto, během kterého lidé nadmíru využívají klimatizací.

Teploty v indické metropoli se v současné době pohybují kolem 35°C a vlhkost dosahuje 89 procent, což nutí místní obyvatele mít větráky zapnuté takřka nepřetržitě.

kobyla1 ( 1. srpna 2012 00:31 )

Takhle to vypadá když ti pitomci umějí jezdit jen na semafory. Chtěl bych vidět dopravu v Praze, kdyby vypadla elektrika.....to by byla prča

londynskypes ( 31. července 2012 15:27 )

georg7

londynskypes ( 31. července 2012 15:27 )

ty woee to jich pribude jak svabu

ylatouf ( 31. července 2012 14:59 )

Takto to bude vypadat za pár let v Čechách,samej indián.

kakamilek ( 31. července 2012 14:58 )

Pravděpodobně rozmotávají ty megauzly elektrického vedení na sloupech,které jsou v Iddii všudepřítomné.Jinak tam si na elektriku moc nehrajou,je to pro ně přepych.Na co taky,tam má něžné pohlaví na praní ještě valchu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud