Sobota 30. září 2023
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 21°C

Dva mrtvé kojence našli v Německu a u nás: Odložila je česká matka?

Kdo je záhadná žena, která nechala jednoho kojence v německém kontejneru a druhého pohodila do příkopu v Rotavě na Sokolovsku?
Kdo je záhadná žena, která nechala jednoho kojence v německém kontejneru a druhého pohodila do příkopu v Rotavě na Sokolovsku?  (Autor: Koláž Blesku, Reprofoto Bild)
Autor: simao, INT - 
31. července 2012
16:18

Jednoho kojence našli mrtvého v kontejneru na německé straně Krušných Hor, druhého v příkopu na české. Německá policie proto vyhlásila pátrání po rodičích, ve kterém spolupracuje i s českými policisty. A stopy prý možná vedou do Česka.

Jedno dítě našel popelář (34) odložené v lednu 2011 v kontejneru na oblečení v německém Schwarzenbergu. Jeho bratříčka pak letos v červnu pohozeného v příkopu v Rotavě na Sokolovsku, která leží jen osm kilometrů od hranic.

Oba kojenci byli v momentě nálezu již bohužel po smrti... A jak dokázala analýza DNA, šlo přitom skutečně o sourozence! "S velkou pravděpodobností mají děti nejen tu samou matku, ale také společného otce," sdělil Bildu policejní mluvčí Jan Meinel.

Do společného pátrání se tak pustila česká i německá policie. "S našimi německými kolegy jsme ihned zřídili společný vyšetřovací tým," potvrdil karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Hledají především matku, která děti odložila a nechala napospas jejich osudu. A stopy po ní mohou vést údajně právě do Česka. Právě výsledky testů DNA by mohly kriminálku přivést na stopu matky.

Proč matka odložila své syny?

Zatím neexistuje ověřitelné vysvětlení, proč to matka obou nalezenců udělala. Jak ale řekl karlovarský psychiatr Jiří Bartoš pro Deník, mohlo jít o důsledek laktační psychózy. Tenhle poporodní stav provází různé fyzické, ale především psychické změny. "Vzbouření hormonů" u matky však může mít katastrofální důsledky...

„Mezi ně patří hlavně takové, že matka nejeví o své dítě vůbec žádný zájem. Nespí, je neklidná. V neposlední řadě může mluvit nesrozumitelně," potvrdil Bartoš. Dalšími projevy mohou být stoupající nekontrolovatelné pocity úzkosti, výkyvy nálad, ale dokonce i halucinace.

„Ve chvíli, kdy matka své vlastní dítě nechce, nenávidí ho a je vůči němu agresivní, můžeme mluvit o psychopatických matkách," dodává psychiatr. A je dost dobře možné, že tohle mohl být i poněkud extrémní případ matky, která odložila na česko-německém pomezí s více jak roční prodlevou hned dvě děti.

zelena.karkulka ( 31. července 2012 23:07 )

1.takovéhle závažné psych.problémy nenstanou hned po porodu a za 2.nejednalo se o kojence,ale novorozence

marie60 ( 31. července 2012 16:43 )

I kdyby měla nějaké psych.problémy, tak lidi v okolí by museli zaregistrovat, že ta dotyčná byla několikrát v jiném stavu a co její partner? Je to fakt nějak divné.

londynskypes ( 31. července 2012 16:28 )

zadne poporodni psychicke stavy je to vrazedkyne ktera se jich potrebovala zbavit!!!! zase to omlouvejte a budou vesele vrazdit dale a to taky delaji!!!TREST SMRTI !!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud