Kůň spadl do odpadní jímky: Před smrtí v kanále ho zachránili jeřábem

V kanalizační jímce našel koně jeden ze zaměstnanců družstva
Autor: Jiří Čada - 
18. července 2012
18:26

Zoufalého koně na dně odkalovací jímky objevil ve středu ráno zaměstnanec družstva v Moravských Budějovicích. O jeho život bojovaly tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Nakonec hasiči museli na pomoc přivolat jeřáb.

Koně musel z kanalizační jímky vyprostit až přivolaný jeřáb hasičůKoně musel z kanalizační jímky vyprostit až přivolaný jeřáb hasičů | HSZ Kraje Vysočina

Zvíře spadlo do jedné z odkalovacích odpadních jímek. Zoufalého koně objevil ráno jeden ze zaměstnanců družstva a na pomoc okamžitě přivolal hasiče.

„Bylo jasné, že fyzickou silou ani tři jednotky hasičů se zvířetem nic nezmůžou a proto byl z Třebíče nakonec povolán jeřáb,“ informovala o situaci Blesku mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Před vyzvednutím koně ze dna jímky museli hasiči značnou část vody odčerpat. Záchranná akce probíhala pod odborným dohledem veterinárního lékaře, který koně po vyproštění rovněž vyšetřil a předal majiteli.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ivik1 ( 18. července 2012 20:32 )

Aspoň také něco pozitivního.

naidka ( 18. července 2012 19:09 )

Bravo zachráncům! Chválabohu, že existují ještě obětaví a dobří lidé.

tomik007 ( 18. července 2012 18:32 )

ASI DALSI BILY KUN VYSETROVANY POLICII CR SE POKUSIL UPRCHNOUT.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud