Nejpravděpodobnější verze tragédie na Šeberáku: Otec dostal infarkt, holčička se utopila (†4)

Autor: rvs - 
10. července 2012
14:36

Strašlivá rodinná tragédie na pražském rybníku Šeberák hýbe Prahou. Co bylo příčinou smrti malé holčičky a jejího otce? Policie pracuje s několika verzemi. Blesk přináší nejpravděpodobnější verzi případu, se kterou pracují i vyšetřovatelé.

Slunný víkend, který měl otec strávit se svojí malou dcerkou, se změnil v tragédii, jakou Česko nepamatuje. Podle nejpravděpodobnější verze případu vyrazil muž autem k Šeberáku v sobotu ráno. Zřejmě si úmyslně vybral dobu, kdy u rybníka ještě nikdo nebyl. Auto nechal na parkovišti a s dcerou odešel k rybníku. Zatímco muž holčičku přidržoval ve větší hloubce, náhle zkolaboval. Možnou příčinou je srdeční infarkt. „Pro přesné zjištění příčiny úmrtí stejně jako u dívenky je nařízena pitva zemřelého,“ uvedla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

U rybníka v té chvíli nebyl nikdo, kdo by dvojici pomohl. Vyděšené dítě, které neumělo plavat, se marně snažilo dostat na břeh a v rybníku se utopilo.

Po nálezu těla dívky byli policisté zprvu překvapeni, že ji nikdo nepohřešuje. Důvod byl jednoduchý – otec, který s rodinou nebydlel, ji měl matce vrátit až na konci víkendu. Doma ho nikdo nepostrádal, pravděpodobně bydlel sám. „Naposledy byl viděn v pátek 6. července v Praze 4,“ řekla pražská policejní mluvčí.

zelena.karkulka ( 10. července 2012 19:47 )

s dítětem měl mít i rukávky nebo kolo,blbec starej

e.44 ( 10. července 2012 18:54 )

Důchodcema, protože jsou důchodci, stejně jako mladými , protože jsou mladí, opovrhují jenom hloupí povrchní lidé. Ti ostatní vědí, že jak mezi mladými, tak mezi starými jsou ti co něco dokázali, co něco umějí, co něco dělají pro druhé i ti co stojej za prd. Někdo je dospělým plnohodnotným člověkem už v mládí, někdo nedospěje ani v důchodu.

e.44 ( 10. července 2012 18:46 )

Ta doba kdy se šli koupat skutečně nutí k zamyšlení.

popocatepetl ( 10. července 2012 18:04 )

Ano, ale pořád platí, že když jejich počet přepočítáte třeba na 100tisíc kluků jejich věku bude to číslo u 36letých cca o 60procent nižší než počet padesátníků, kteří zemřeli na infarkt z každých 100tisíc padesátníků. Já si ta čísla nevymýšlím, koukám do tabulek skutečně zemřelých podle příčiny smrti. Pro mozkové mrtvice to platí podobně. Zkrátka riziko "náhlé vážné příhody" výrazně roste s věkem, z čehož plyne, že když je padesátník s malým dítětem (které se o sebe pochopitelně nemůže postarat samo), musí si dávat mnohem většího majzla než chlap o 20 let mladší. Nezáleží na tom, jestli se cítí, jako když chytil druhou mízu, protože právě prodělal facelift, důležité je mít soudnost. Nekoupu se s malým dítětem na místě, kde nás nikdo nevidí a nikdo o nás neví.

popocatepetl ( 10. července 2012 17:56 )

Souhlasím.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud