Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Ženu rozstříleli na ulici! Proč? Nemohli se dohodnout, komu patří

Autor: pap, Kjos - 
9. července 2012
14:55

Hrůzné poslední minuty života si prožila mladá afghánská žena Najiba. Dva talibánštní vůdci se nemohli dohodnout, komu dvaadvacetiletá Afghánka patří, proto ji raději nechali popravit. Šokující událost byla dokonce nafilmována.

Aby muži neztratili tvář, narychlo zinscenovali soud a ženu obvinili z cizoložství. Již hodinu po soudní frašce a vynesení rozsudku proběhla poprava z rukou talibanského ozbrojence.

K ženě zahalené do burky a sedící na ulici přistoupil zezadu a třikrát zblízka vystřelil z kalašnikova AK-47. Bezvládné tělo ženy se sesunulo k zemi. Za obecného nadšení přihlížejících a skandování "Bůh je veliký!" do ženy vystřelil ještě dalších šest ran. Celou událost zaznamenal na kameru jeden z přítomných. Video se následně objevilo na serveru YouTube.

K popravě došlo ve východoafghánské provincii Parván. Představitelé oblasti se proti události striktně postavili a přislíbili pátrání po osobách za čin zodpovědných. Pobouření vyvolalo video také v zahraničí. Americká ambasáda v Kábulu považuje celou akci za "chladnokrevnou vraždu".

Podle informací médií nakonec muže, kteří se o ženu přeli, potkal stejný osud. Našli smrt v rukou jiného talibanského vůdce.

Násilí páchané ženách v Afghánistánu není ničím výjimečným. V různých podobách je mu  podle organizace Human Rights Watch vystaveno devět z deseti afghánským žen.

pavlus ( 10. července 2012 11:43 )

Bulvár Blesk to pochopitelně neváhá zveřejnit... Dost se divím, že tam nedali i to video.

iribr ( 10. července 2012 10:47 )

dle jinych zprav byla odsouzena za cizolozstvi. Ale buh vi jak to bylo. Moc nechapu zeny ktere se v takovych zemi dopusti nevery. Vedela predem co ji ceka

iribr ( 10. července 2012 10:44 )

Souhlasim.....Misto aby si Americane vyresili sve problemy doma. Stacilo mi se projit v centru San Francisca. Tolik mentalne nemocnych bezdomovcu jsem snad v zivote nevidela. Bylo jich tam stovky... Opravdu nemocni lide, ne jenom bezdomovci co nechteji pracovat, ale mentalne nemocni lide kteri by se meli lecit. Jit v noci v centru po ulici je opravdu o hubu. Je mi zle z toho jak se tam chovaji k lidem. Moje dcera si stezovala na bolest bricha. Vzali jsme ji na pohotovost. Prvni otazka personalu nebylo kde ji boli a jak moc, ale jestli mame pojisteni a nebo budem platit v hotovosti. Usadili nas v cekarne a pak nas zavolali abychom zaplatili ucet za osetreni, ktere moje dcera s podezrenim na slepak jeste nedostala!!!!! Je mi lito lidi co tam musi zit. Zila jsem tam dva roky a jsem rada, ze jsem pryc. Pokud jste zdravi a mate penize, je to fajn ale nedej boze pokud se Vam neco stane.

pp10 ( 10. července 2012 10:21 )

Nechapu, proc pisete nepravdu??? Nebo ta pravda je jeste horsi a mate strach!! Byla odsouzena a popravena za neveru a prave temi, se kterymi byla neverna......Navic, oba ji zneuzivali a za neveru je v Afghanistanu pro zenu smrt!!! Takove je bohuzel 21. stoleti v jine zemi s jinou kulturou!!!!!!

brekekesalami ( 10. července 2012 09:38 )

I v 21.století se dějou takový zvěrstva a jsou podle Afgánců naprosto v pořádku. Co dodat.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud