Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Právník metalisty Randyho exkluzivně: V cele je s Mongolem a učí se mongolsky

Autor: Eva Šimková - 
4. července 2012
16:32

Už týden sedí metalová hvězda Randy Blythe v českém vězení. Byl obviněn z úmyslného ublížení na zdraví s následkem smrti. Před dvěma lety na koncertě údajně z pódia shodil fanouška Daniela N. (†19), který po měsíci v nemocnici zemřel. Všichni se ptají, jak se Randymu v české base daří. Blesk.cz to zjistil!

Randyho Blythea do vězení strčili okamžitě poté, co ho zadrželi na ruzyňském letišti, když se svou kapelou Lamb of God přiletěl do Prahy, aby zde odehrál svůj druhý český koncert. Ten první, v květnu 2010 v klubu Abaton, dopadl tragicky.

Měsíc po něm zemřel fanoušek kapely Daniel N. a Randy Blythe byl z jeho smrti obviněn. Metalový zpěvák ho údajně shodil z pódia. Daniel na něj vylezl nejspíš proto, aby si skočil do publika. Stage diving do lidí je totiž na metalových koncertech velmi populárním zpestřením show.

Metalová hvězda světové velikosti je na speciální zacházení zvyklá. Pozornost, která se Blytheovi dočkala v Česku, nečekal. Detaily, jak reagoval na zatčení, jak se má ve vězení, popsali Blesk.cz exkluzivně jeho obhájci, advokát Martin Radvan a koncipient Tomáš Morysek, kteří ho ve vazbě navštěvují.

"Byl v naprostém šoku. Za celé dva roky mu nikdo nedal vědět, že tady někdo zemřel. Neměl tak vůbec žádnou možnost se s tím vyrovnat. Jsem přesvědčen, že kdyby o tom věděl, tak by se trestnímu stíhání určitě nevyhýbal," řekl Blesk.cz Morysek. 

Blythe zůstává ve vazbě i poté, co už jeho manažer zaplatil kauci ve výši 4 miliony korun, kterou mu soud minulou sobotu stanovil. Čeká se však na vyjádření státního zástupce, který má právo do pondělí proti tomu podat stížnost. "V každé jiné zemi by ho po složení peněz okamžitě pustili. To bohužel neplatí pro český trestní řád," dodal Morysek.

Na pobyt za mřížemi si metalový zpěvák pomalu zvyká. Na cele sice není sám, ale je umístěn tak, aby si se svým spoluvězněm moc nepopovídal. "Je tam s ním jeden Mongol. Takže se vzájemně učí. Randy se od něj učí nějaké mongolské fráze, Mongol se zase učí anglicky. Zatím si na nic nestěžuje. Byli jsme za ním už dvakrát. Je z toho všeho však stále dost zmatený," popsal Morysek.

Zpěvákovi za tento trestný čin hrozí až 10 let vězení. Dá se předpokládat, že Blythe okamžitě po propuštění z vazby odletí zpět do USA. "Soud, kterých o podmínkách kauce rozhodl, nestanovil podmínku, že by musel zůstat v České republice," řekl Morysek.

 

 

ales1 ( 5. července 2012 00:29 )

Kalousek potřebuje prachy

m4x_7r4k70r ( 4. července 2012 22:35 )

VYLÁKAT Z OBVINĚNÝHO KAUCI 4MEGA A PO ZAPLACENÍ HO NECHAT HNÍT V BASE=TEMNEJ STŘEDOVĚK!!! FAKT HNUS! TO SE NEMŮŽE STÁT ANI V RUSKU, A TO UŽ JE CO ŘÍCT. TĚŠIM, SE AŽ NAD TIMHLE ABSURDISTÁNEM ZAKROUŽÍ B-52 PO STŘECHU NALOŽENEJ BOMBAMA A SROVNÁ TUHLE PARODII NA DEMOKRACII SE ZEMÍ. FREE RANDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

londynskypes ( 4. července 2012 21:55 )

Randy..

zelena.karkulka ( 4. července 2012 21:22 )

všichni se ptají?to jistě ne...

arcaben ( 4. července 2012 20:14 )

...mno,ještěže tam nesedí s řiťomilem..snaživec učenlivý...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa