Zjevil se přízrak šílence z Toulouse: Ozbrojenec držel v bance 4 rukojmí

Autor: Jaroslav Šimáček, INT - 
20. června 2012
17:32

Přepadení banky ve francouzském městě v Toulouse se změnilo v pořádné drama. Ozbrojenec držel čtyři lidi jako rukojmí. Jako by se nad městem zjevil přízrak šíleného střelce, který v březnu zabil sedm lidí, včetně francouzských legionářů a tří dětí. Policie muže hlásícího se k Al-Káidě při zasáhu zranila. Všichni rukojmí jsou v pořádku.

Ve francouzském městě Toulouse přepadl banku neznámý ozbrojenec a jako rukojmí držel čtyři lidi.  Podle informací BBC požadoval, aby na místo dorazili policisté, kteří zastřelili šíleného střelce Mohameda Meraha.

Mezi rukojmími byl ředitel banky CIC, kde se přepadení odehrálo. Budova se nachází pouze 100 metrů od místa, kde šílený Merah žil. Okolí banky bylo uzavřeno. Po několikahodinovém bezúspěšném vyjednávání ozbrojence zajalo speciální komando. Při zásahu byl muž zraněn. Všichni rukojmí vyvázli bez zranění.

Nad městem se opět zjevil přízrak přistěhovalce a radikálního islamisty Mohameda Meraha, který v březnu rozpoutal hotové peklo - zastřelil sedm lidí, mezi kterými byli francouzští vojáci, ale i tři děti. Policie Meraha dostihla v jeho bytě, obklíčila a po dvoudenním obléhání zastřelila.

U vražd vojáků byl podle vyšetřovatelů motivem nejspíše fakt, že parašutisté patřili k jednotkám, které sloužily v Afghánistánu, kde zahraniční oddíly podporují vládní síly v boji proti islámskému hnutí Taliban. Merah prý prošel výcvikem u al-Kaidy. Nad vraždami dětí před židovskou školou však zůstává dodnes rozum stát.  

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi