Korupce v autoškolách: Rozdaly stovky řidičáků bez zkoušek!

Hned několik autoškol vydávalo dle karlovarských kriminalistů podvodně řidičáky
Autor: Jaroslav Šimáček, ČTK - 
7. června 2012
21:16

Karlovarští kriminalisté řeší závažný případ korupce. Objevili ji tentokrát mezi provozovateli autoškol, kteří se zapojili do podvodného vydávání řidičských průkazů. Řada žadatelů je dostala bez zkoušek!

Po silnicích jezdí nejspíš stovky lidí, kteří neprošli autoškolou! Zatím čtyři majitelé autoškol a jeden zkušební komisař z Chebska a Mariánských Lázní jsou totiž podezřelí, že za peníze vydávali řidičské průkazy lidem, kteří neabsolvovali nic - výuku v autoškole, zkušební jízdy, ani závěrečné testy.

Karlovarští policisté nyní prověří tisíce držitelů průkazů, vydaných podezřelými autoškolami. A hrozí, že stovky z nich mohou o řidičská oprávnění přijít, jak sdělil šéf karlovarské hospodářské kriminálky Jiří Vopálenský. Jde jak o občany ČR, tak i lidi ze zahraničí - Evropy, ale i Asie. Policie to proto označuje za řidičákovou turistiku.

Na podezřelé vydávání řidičáků si policisté posvítili poté, co se začala množit podezření občanů. "Zprvu jsme myslili, že jde o jedince. Ani nás nenapadlo, že půjde o tak rozsáhlou činnost," uvedl Vopálenský. "Obludnost toho případu je neuvěřitelná," sdělil vyšetřovatel Lukáš Nykodým.

Podvody s řidičáky vedla organizovaná skupina delší dobu. Policisté zatím vědí o čtyřech autoškolách z Chebska a Prahy, při vyšetřování však mohou přijít na další. Jejich zákazníci, kterým hrozí obvinění z úplatkářství, za řidičské průkazy zaplatili různé částky - odvíjely se od možností žadatelů, ale i od druhů vydávaných průkazů. Nešlo totiž jen o řidičáky na osobní auta, ale i autobusy a nákladní vozidla...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pugetka ( 8. června 2012 21:08 )

Za peníze v ČR všechno.Tady spíš jen hledat lupou kdo kde neuplácí a nebere

arcaben ( 8. června 2012 12:50 )

Jo,přesně!!!Taky znám jednu,co si lítá po silnici s"fláklejma"papírama!!!U ní by stačila obyčejná lustrace v databázi řidičů,při běžné silniční kontrole,ale má kliku již cca12let!!

kobyla1 ( 8. června 2012 10:41 )

Když se jeden podívá na silnice co tam jezdí za vemena, tak mám dojem, že řidičák si jen tak koupila půlka Čech

nico ( 8. června 2012 10:31 )

já mám jen radost, že se konečně ledy začínají hýbat, že pomalu vyplouvá jedna věc za druhou, sice pomalu, ale přece, myslela jsem, že se všichni bojí píchnout do vosího hnízda, jen tak dál

thomasino18 ( 8. června 2012 09:17 )

Těch řidičáků budou statisíce.V r 93 dělal známý rozšíření z B na C plzeňským způsobem.Za 6500 bez jediné návštěvy autoškoly.Takže poctivé budou asi jen ty "socialistické"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud