Milionářský synek do vězení nemusí: Zabil muže a ženu zmrzačil

Autor: Pavel Ryšlink - 
30. 5. 2012
06:34

Arogance, ignorování pravidel, falešný pocit moci. To byly hlavní příčiny tragické nehody, při níž loni řidič mercedesu za 4,5 milionu korun Jan Endl (32) ze známé podnikatelské rodiny zabil v Olomouci řidiče (†30) fabie a jeho spolujezdkyni zmrzačil.

U soudu za to včera dostal jen 2,5 roku s podmínkou na tři roky a zákaz řízení na pouhých pět let. To se u nás dějí věci!

Řidič fabie Martin Slavík byl na místě mrtev. Jeho spolujezdkyně Denisa Kiralová (31) strávila několik měsíců v nemocnici, přičemž do smrti bude pravděpodobně invalidní.

Jan Endl se včera jednání neúčastnil s tím, že se léčí na psychiatrické klinice ve vojenské nemocnici. Podle znalců trpí Endl od sedmnácti let maniodepresivní psychózou a neměl by podle nich vůbec řídit automobil. Před nehodou si navíc vzal léky, které jsou označeny varováním, že se po jejich užití nemá řídit.

Státní zástupce přesto navrhl pro viníka nehody jen podmíněný trest. Ten nakonec vynesl i soud, když zohlednil, že Endlova rodina vyplatila pozůstalým a poškozené odškodné ve výši 2,7 milionu korun.

ZNÁTE ENDLA? OZVĚTE SE NA 724 014 586 NEBO NA TIP@BLESK.CZ, NABÍZÍME HONORÁŘ

Pět let pak nesmí viní řídit auto. Pak zřejmě už zase může porážet lidi na silnici. Pozůstalí ani poškozená se k rozsudku nechtěli vyjadřovat. Na Facebooku ovšem krátce po vynesení rozsudku Denisa Kiralová napsala: „Je na tomto zkur... ým světě nějaká spravedlnost? Když za smrt člověka a za těžké ublížení ten dotyčný dostal jen podmínku?“

Jan Endl pochází z jedné z nejbohatších rodin v Olomouci, která provozuje síť heren s automaty. Podle obchodního rejstříku lze jejich majetek odhadovat v řádech stamilionů korun.

Dopravních nehod už měl nebezpečný řidič v minulosti více a podle jeho známých prý byla jen otázka času, kdy se stane něco tak vážného, jako loni v září.

Doporučujeme
cert ( 7. března 2013 21:39 )

CO jest legální, nemusí být morální. A v tomto případě tak tomu je.

pgga ( 6. června 2012 02:14 )

Jeste neco....kdyz Vas tady chyti ridit pod "vlivem"...( i bez nehody)...v tu chvili okamzite do vezeni..auto se necha odthahnout. Po par dnech jdete pred soud ktery rozhodne vysi trestu..penezni pokuty atd. Kamarad si to vse "uzil" po party..chytili ho po prve..nemel ani moc pres legalni limit..nezpusobil nehodu ALE ridil pod vlivem...Ridicak ztratil na rok(tady velky problem..bez auta..KONEC)..podminka..5 let..pravnik,,pokuta..dohromady pres USD 10 000.

pgga ( 6. června 2012 01:58 )

Tady by tech let dostal minimalne 20

pgga ( 6. června 2012 01:57 )

"nedbalosti'?.... Kdyz si nekdo vypije...vezme urcite druhy prasku..(po cem nevi co"dela" a sedne si do auta.pak nekoho zabije...to je "nedbalost".. Ano..umyslne zabit nechce..ALE....koho to ma zajimat?.Je to (alespon tady) vrazda druheho stupne(ne s umyslet zabit..ale stale vrazda)..a dostal by HODNE

pgga ( 6. června 2012 01:52 )

Posuzuji pouze podle napsaneho clanku( i kdyz Blesk se "nekdy" jemne "plete)..kdy byla zjistena ta jeho "dusevni nemoc'? s kterou by podle "znalce" nemel ridit? Asi po nehode jinak by nemel ridicak..ne?...dale ty prasky co si vzal? Vzal si je snad s vedomim ze po nich nema ridit..ALE 'znalec" asi uznal ze vlastne on nevedel co dela... Co je nejvic zajimave...po peti lech se mu ridicak vrati? Takze "znalec" uznal ze se "vyleci'?..Tak nejak to nedava smysl...jednoduse kdyz jsou penize tak "vsechno jde"..najdou se "odbornici-znalci"..a uz to jede.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa