Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Praha plná mrtvol: V sobotu proběhl Zombie Walk. Píše se o nás i v Německu

Autor: INT, Zuzana Rathouská - 
7. května 2012
20:08

Pochod oživlých mrtvol naším hlavním městem získává na popularitě. Letos se ho oficiálně zúčastnilo 767 zombie. Reálný počet byl však ještě vyšší.

I přes to, že Praha lákala několika dalšími akcemi, účast na Zombie Walk byla hojná. Na Kampě se sešlo přes sedm stovek krví potřísněných sestřiček, jeptišek, klasických zombie i jejich "pokrmů" ve formě účastníků označených vidličkou a nožem.

Zvyšující se zájem o český Zombie Walk dokládají i zmínky zahraničních webů. Informoval o něm například německý server Bild.de. Zdá se, že useknuté končetiny, vypíchnutá oka a všudypřítomná umělá krev jsou zkrátka v kurzu.

Fenomén pochodů mrtvol se zrodil roku 2001 v kalifornském Sacramentu. Kromě Prahy se podobné akce pořádají i ve Stockholmu, Düsseldorfu a Varšavě.

e.44 ( 8. května 2012 12:47 )

To máš těžký. Lidi už sem většinou choděj naprogramovaný na nadávání, tak prostě nadávaj i když o tom vůbec nic nevědí a tudíž jsou sami za debili Moje mladší se taky dvakrát Zombie Walk zůčastnila. Je to prostě takové úžasné velké maškarní na jednotné téma se spoustou legrace a je to i atrakce pro turisty co se se zombíkama fotěj. A ti blbouni tady se chovaj jako by nikdy nebyli na maškarním, jako by na sobě nikdy neměli masku No ono je to i možné, možná jde o zamindrákované chudáčky, co by nepřežili kdyby se jim někdo smál Přitom někoho rozesmát je tak úžasné

e.44 ( 8. května 2012 12:38 )

To víš, bleskáči jsou známí kradením fotek

e.44 ( 8. května 2012 12:37 )

A komu že se tím leze do prrddele? Sacramentu, Stockholmu, Düsseldorfu, Varšavě, nebo někomu dalšímu?

littlejoe ( 8. května 2012 07:49 )

Tak ta posledna fotka asi z Prahy nebude, ze...

kobyla1 ( 8. května 2012 07:28 )

Koukám ti nějak nedošlo, že to jsou tvoji příbuzní a kdy že to jdeš pochodovat s buznama?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud