V Mnichově našli Hitlerovu pohlednici: Dělal hrubky!

Podle historiků pohlednice prokazuje jejich názor, že Hitler bral armádu jako vlastní rodinu.
Autor: Ladislav Leimer - 
2. května 2012
18:51

Díky nenápadnému projektu v Mnichově se podařilo najít hotový historický poklad. Na první pohled obyčejnou pohlednici totiž zaslal v roce 1916 Adolf Hitler svému příteli na frontě. Budoucímu diktátorovi bylo tehdy teprve 27 let.

Na pohlednici z roku 1916 je bavorský Norimberk, který se později stal dějištěm říšských sjezdů Hitlerových nacionálních socialistů. Hitler svému příteli Karlu Lanzhammerovi tehdy napsal: „Drahý Lanzhammere, jsem teď v Mnichově u záložního praporu. Momentálně jsem ale na léčení zubů. Ovšem ihned se budu dobrovolně hlásit na bojiště. S pozdravem, A. Hitler“.

 

Ve slově "ihned", německy "sofort", však Hitler udělal pravopisnou chybu, když slovo napsal s dvojitým "f", tedy "soffort". „Nemohl jsem uvěřit, že na lokální akci, jejímž úkolem bylo zaznamenávat příběhy obyčejných lidí, jsem spatřil dosud neznámý dokument popsaný Hitlerovou vlastní rukou,“ řekl historik Stuart Lee.

Podle odborníka na Hitlerův život Thomase Webera je i u největších patriotů krajně neobvyklé, že by se nemohli dočkat návratu na frontu a nepsali rodině. Dokazuje to podle něj fakt, že Hitler po smrti své matky bral armádu jako vlastní rodinu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kung-fu-jane ( 2. května 2012 23:44 )

Historický poklad si představuji v jiném kontextu. Určitě to není pohlednice od Hitlera. S takovou "památkou" bych leda tak zatopila v kamnech....

kung-fu-jane ( 2. května 2012 23:18 )

pro maximilian: ....nehledě na to, dostal Hitler od Rusů pěkně přes d.r.ž.k.u a to je podstatné....

kung-fu-jane ( 2. května 2012 22:40 )

pro mandat: Copak Hitler "dělal" do školství, nebo na školství měl nějakou zásluhu ? Hitler byl zakomplexovaný paranoidní psychopat, což také není nic nového pod sluncem...

mandat ( 2. května 2012 22:03 )

Adolf byl talentovany recnik, to se musi nechat. Dokazal mluvit bez predlohy hodiny.Byl take velky manipulator. Stejny talent ma i Fidel Csstro.

gogo ( 2. května 2012 21:27 )

Je neuvěřitelné jak jeden člověk dokázal přemluvit miliony lidí aby šli na jatka a oni mu ještě přitom provolávali slávu... A jak mohl jeden člověk, který byl nordické rase na hony vzdálen, kázat o čistotě rasy, ačkoliv on byl první, který ji již na první pohled znečistil až běda...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud