Novinka v pražské zoo za 6 milionů: Otevřeli šelminec a terárium

Autor: red - 
2. 5. 2012
22:36

Lvi, tygři, levharti, divoké kočky a exotičtí plazi. To jsou obyvatelé zrekonstruovaného pavilonu, který včera otevřeli v pražské zoologické zahradě. Oprava trvala celou zimu a stála šest milionů. Návštěvníkům slibuje podstatně víc komfortu.

Hlavní změnou oproti dřívějšímu šelminci jsou malby na stěnách znázorňující exotické prostředí. Nahradily tak původní, už polámaný a zaprášený mrtvý les.

Aby autoři expozice návštěvníkům přiblížili život šelem v divočině, na zdi mezi prosklené výhledy do jednotlivých expozic pověsili velkoplošné obrazy zvířat v akci. Nechybí obrazovky, na nichž běží filmy o obyvatelích pavilonu. U dotykových monitorů si návštěvníci mohou vyzkoušet vědomostní kvízy.

Pavilon velkých šelem, který byl kvůli problémům s terénem budován od roku 1983 celých devět let, zaplavila při katastrofální povodni roku 2002 velká voda.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

zaviracispendlik ( 3. května 2012 09:05 )

bodlinka je v jiném pavilonu

ella-ella ( 3. května 2012 08:59 )

No a tady je blbinec ! Čemu se divíte ?

gogo ( 3. května 2012 07:00 )

Šelminec ??? Vždy to byl pavilon šelem... To již máme tak málo času, že musíme ušetřit i jedno slovo ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa