Bývalý šéf Sazky Hušák: Bral 5 milionů měsíčně!

Autor: ČTK, oj - 
28. dubna 2012
15:48

Český svaz tělesné výchovy v sobotu odhlasoval podání žaloby na bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka, protože firmu dovedl ke konkurzu. Podle savzu způsobil škodu nejméně 950 milionů a to kvůli luxusním autům, stolu za 1,5 milionu i svému nehoráznému platu, přes 5 milionů měsíčně.

"Viníků ztráty Sazky je více. Patří mezi ně představenstvo i akcionáři, ale jeden nese zákonnou odpovědnost, to je předseda představenstva, generální ředitel pan Hušák," řekl předseda ČSTV Miroslav Jansta. "Každý se nějak podílel, ale někdo měl rozhodovací pravomoc a předával informace a to byl ředitel, který záměrně manipuloval s fakty a s čísly," prohlásil.

Jansta ve zprávě o Sazce, která má 77 stran, mimo jiné odhalil náklady na Hušákův plat v posledních čtyřech letech v čele loterijní firmy. Ze zprávy vyplývá, že čistá roční mzda a Hušákovy odměny za období 2007 až 2011 činily 274,787.259 milionu korun. Průměrný měsíční příjem v letech 2007 až 2010 dosáhl 5,638 miliónu.

Výkonný výbor ČSTV žalobu na Hušáka podat přímo nemůže, pouze ji připraví a předá svým zástupcům v orgánech Sazky a.s. "To je ta mrtvá Sazka bez majetku, budeme iniciovat podání žaloby jejím představenstvem," řekl Jansta.

O jak vysokou náhradu se bude v žalobě jednat, není předem vyčísleno. Nejspíše půjde o více než miliardu korun. "Nám (ČSTV) vznikla škoda na akciích 950 milionů, ale budou tam další částky, které vznikly společnosti Sazka a.s.," uvedl Jansta. "Když soud poběží normálně, jak by mohl, tak během tří, pěti, šesti let bychom se mohli něčeho dočkat," konstatoval.

Hušáka chce žalovat také Česká obec sokolská, která částku vyčíslila na 400 milionů. K žalobě se nejspíš přidá i Sdružení sportovních svazů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

stinac ( 16. dubna 2013 11:45 )

Nechápu jak je vůbec možné, že to došlo takhle daleko........

enema ( 29. dubna 2012 11:25 )

Je to nechutný.Na druhou stranu PENÍZE LIDI KORUMPUJÍ, co chcete..kdo má hodně chce ještě více. Pocit moci a peněz je návykový jak někde nedávno psali- je to skoro jako reakce kokainu v tělě. Ruku na srdce, kdo kdyby byl u zlatých koryt by si bral 22.000-,kčměsíčně a spokojeně odcházel domů ... toto se děje všude na světe, jen je otázkou jest-li jsou ti lidé dostatečně chytří a nedovolí aby se to veřejně propíralo

moiaza ( 29. dubna 2012 09:05 )

Tak voliči. Laskavě si utahuj opasek, protože podobných Hušáků je zde řada. A oni také chtějí žít, jíst a bavit se. Přece je nemožné aby si utahovali opasky oni. Nerozumíš tomu? Kalousek vám to vysvětlí.

mathony ( 29. dubna 2012 08:02 )

to nikdo před tímto skandálem neviděl kolik bere a pokud je to tak zabavit majetek a jestli peníze někde ulil jak to dnes dělá kdekterý politik tak se zaměřit na jeho účet a peníze vrátit a to se týká všech našich představitelú ale to se neděje a proto jsme rozkradená republika zkontrolujte všem účty a uvidíte jak bude naše zem vzkvétat

bobina ( 29. dubna 2012 07:05 )

Je naprosto jedno,kdo mu tento nadstandart a zlodějnu umožnil,podstatné je jen jedno,že to u nás jde a to velmi snadno! Kde je nějaký kontrolní mechanizmus,který by tomuto šílenému obohacování udělal přítrž,jak to,že to u nás nefunguje??? To je důležité,naprostá absence kontroly a lavinovitý alibizmus lidí! Kradeš,vím to,neřeknu,ale dej mi také šanci! Hnus,co se tu děje,naprosté selhání justice a vnitra,neschopnost policie a vláda,která jen nečině přihlíží,byť má v programu jako stěžejní bod potírání korupce!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud