Sloní holčička slavila narozeniny: Dostala obří balón a dort plný ovoce a zeleniny

Autor: Ivana Žáková - 
15. 4. 2012
12:37

Své první narozeniny oslavila včera sloní holčička Rashmi (Paprsek) v ostravské zoo. Pogratulovat jí přišly stovky lidí. Oslavenkyně dostala kromě obřího nafukovacího balónu i speciální rýžový dort plný ovoce a zeleniny. Popřál jí i Nedělní Blesk a Rashmi přinesl kbelík plný dobrot, které má nejraději.

Na oslavy přišly do zoologické zahrady stovky lidí, dovnitř se jich dostala asi jen polovina. Mnozí z nich přinesli sloní holčičce i dárky. Mezi hlavními gratulanty nesměli chybět její ošetřovatelé, zvaní sloní tátové, kmotr Česká průmyslová zdravotní pojišťovna s obrovským košem dobrot a známá herecká rodina Sedláčkových, jejichž dcera propůjčila Rashmi v televizním pořadu Deník sloní slečny svůj hlas. V průměru dvoumetrový míč dostala Rashmi od Zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Hrát si s ním ale bude vzhledem k jeho velikosti až venku. Teklo dětské šampaňské a Rashmi se se svojí mámou pustila do dortu s takovou chutí, že během chvilky z něj téměř nic nezbylo.

První české slůně přivedla její máma Johti (45) na svět před polednem 12. dubna. Bývalá cirkusačka z Belfastu Johti (Záře) se tak stala nejstarší rodičkou na světě! Rodila už počtvrté. Svá první dvě mláďata zabila, což u slonů není nic neobvyklého, a pak přivedla na svět Vishesh (Výjimečná-15), která si společně žije v ostravské zoo. O malou Rashmi se od počátku vzorně stará a malé slonici se tak od narození daří až nad očekávání velmi dobře.

Po narození byla její váha odhadována na sto kilo, dnes je Rashmi více než pětkrát těžší.

Video Rashmi krmí dobrotami od Blesku ošetřovatel Jaromír Fiala. - Ivana Žáková

Z novorozeného drobečka vyrostla 520 kilogramů vážící slečna. „Denně spořádá pět kilo pevné stravy. Stále saje výživné mateřské mléko, avšak velmi ráda zkouší i krmení dospělých slonů jako větve, seno, ovoce, zeleninu, vařenou rýži,“ prozradila Nedělnímu Blesku mluvčí Zoologické zahrady v Ostravě Šárka Kalousková.

Podle ní je také důležité, že si Rashmi zvykla na ostatní členy sloního stáda i na ošetřovatele.

„Naučila se už například nastupovat na váhu a chvilku na ni postát, umí také zvednout na povel chobot a nechat si zkontrolovat zuby,“ řekla Kalousková.

Jinak je Rashmi stále hravým a zvídavým slůnětem. Ve venkovním výběhu ráda prolézá přes klády nebo se válí v písku. Otec Calvin, který přijel až z kanadského města Calgary, může být na svoji dceru právem pyšný.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

stopvlade12 ( 15. dubna 2012 15:58 )

Dobry den. Podporte prosim iniciativu "Stop Vlade 2012" na www.stopvlade.unas.cz Vase navsteva a zajem jsou dulezite. Venujte prosim teto akci pozornost. Dekujeme a omlouvame se za irelevantni prispevek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa